Facebook Google+ Twitter

Budowa i modernizacja scen w regionie łódzkim

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-07-25 11:24

Po trzech latach starań i zabiegów o pieniądze, wczoraj w Teatrze im. Jaracza podpisano dokument rozpoczynający realizację projektu "Europejska scena Teatru Jaracza w województwie łódzkim".

Tym samym zaczął się generalny remont placówki. Nowy wygląd zyska dolne i górne foyer, kawiarnia teatralna, scena prób, zaplecze techniczne, a na przeszklonej frontowej ścianie teatru zainstalowane zostanie dodatkowe oświetlenie. Dyrektor naczelny Wojciech Nowicki z nietypowymi rekwizytami - betoniarką, taczką i górą piachu - zapowiada nowy okres w życiu teatru...

– To jest największa premiera w naszym teatrze od 30 lat, bo tyle minęło od poprzedniego wielkiego remontu tej placówki – mówi dyrektor naczelny Wojciech Nowicki. – Dzięki temu będziemy mogli promować kulturę w regionie, który jest pod tym względem zdegradowany.

Przedsięwzięcie jest ewenementem w skali kraju. Równocześnie realizowane będzie w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Radomsku i Skierniewicach. Prace w regionie obejmą budowę lub modernizację istniejących scen w tamtejszych domach kultury. Koniec inwestycji jest planowany na maj przyszłego roku. Jej koszt, to 33,5 miliona złotych. 12,5 miliona pochodzi z kasy Urzędu Marszałkowskiego, 15,5 miliona złotych z budżetu miasta, a 5,5 miliona zł to pieniądze unijne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

o tak,jak w moim mieście coś się zadomowi to czołgiem tego nie ruszysz, ale jak remont to kapitalny-wióry lecą! jeżeli chodzi o teatr to bardzo dobrze, ale z tramwajem regonalnym to przegięcie, ponoć ma mieć zielone światło na wszystkich skrzyżowaniach, cityrunner:-) też miał mieć,ale nie wyszło, musi zwalniać przed starymi tramwajami, a z resztą w Łodzi jes tak sennie,dekadencko, że po co komu szybki tramwaj? nie stopiłby się z otoczeniem:-))) ale na teatro czekam! oj,tak!!! nasz region jest zupełnie zdegradowany jaśli o kulturę idzie!!! osobistą też:-) nowy wygląd teatru-superes:-) tylko jak przyciągnąć do niego ludzi? ludzi z tego zaściankowego zakątka, jakim się Łódka staje,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.