Facebook Google+ Twitter

Budowa II linii metra. Praga będzie sparaliżowana przez 2 lata

Najprawdopodobniej od 15 października zostanie wstrzymany ruch samochodów na skrzyżowaniu Targowej z al. Solidarności. Budowa stacji Dworzec Wileński potrwa około 2 lat, informuje Gazeta Stołeczna.

licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. Hiuppo- Według prognoz to będzie najbardziej dotkliwy dla warszawiaków etap budowy centralnego odcinka drugiej linii metra - informuje Krzysztof Śmietana z Gazety Stołecznej. Na Pradze brakuje alternatywnych tras, co może przyczynić się do paraliżu dzielnicy.

 / Fot. Patryk Rostek, własność publicznaNa drodze łączącej Targówek ze Starym Miastem, do ruchu zostaną dopuszczone jedynie autobusy. Utrudnienia pojawią się również na trasie W-Z. Samochody nie będą mogły jeździć od ul. Szwedzkiej do Wisłostrady oraz na ul. Jagiellońskiej na odcinku od ul. Kłopotowskiego do ul. Ratuszowej. Ponadto, nie będzie można skręcić w prawo z ul. Marszałkowskiej (na trasę W-Z - przyp. red.).

Pojazdy będą dopuszczone do ruchu na al. Solidarności, od Pl. Bankowego do Wisłostrady.

Zobacz też: Euro 2012 będzie kolidowało z budową II linii metra

 / Fot. Szczebrzeszynski; własność publicznaPrzez najbliższe trzy tygodnie na skrzyżowaniu przy Dworcu Wileńskim będą trwały prace modernizacyjne i przygotowawcze do budowy metra. 7 dni przeznaczono na ukończenie pozostałych inwestycji, w tym remontu Ronda Waszyngtona. Ulice zostaną wyłączone z ruchu najprawdopodobniej w weekend 15-16 października.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.