Facebook Google+ Twitter

Budowa II linii warszawskiego metra znów opóźniona

Już wiadomo, że prace przy budowie II linii warszawskiego metra ulegną znaczącym opóźnieniom. Na sierpień planowano wydrążenie pierwszego tunelu, od ronda Daszyńskiego w stronę ulicy Marszałkowskiej. Termin nie zostanie jednak dotrzymany.

 / Fot. Jacek Adamowicz, CC3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Metro_Daszynskiego_Construction_20110114.jpgOpóźnienia nastąpiły już po podpisaniu umowy na budowę. Prace miały ruszyć w kwietniu ubiegłego roku. Do pierwszych działań doszło dopiero w sierpniu. Teraz znów prace się przeciągają. Wszelkie opóźnienia spowodowane są problemami z otrzymaniem pozwoleń na rozpoczęcie budowy. Chodzi przede wszystkim o stację przy Rondzie ONZ. Ukończenie korpusu stacji jest warunkiem rozpoczęcia prac drążeniowych na stacji rondo Daszyńskiego.

Jak podaje www.warszawa.gazeta.pl wnioski w sprawie pozwoleń złożono pod koniec grudnia i ponownie, w połowie stycznia. Odkryto w nich jednak znaczące uchybienia dotyczące m.in niezgodności numeracji działek, ochrony przeciwpożarowej, a także uzgodnienia projektu ze stołecznym konserwatorem zabytków. Urzędy dzielnicowe, odpowiedzialne za wydanie pozwoleń na budowę poszczególnych stacji, poprosiły o uzupełnienie dokumentacji do końca stycznia. Od tego momentu urzędy mają 65 dni na ponowne rozpatrzenie wniosków.

Jak podaje www.zyciewarszawy.pl nie ma problemów technicznych, tylko biurokratyczne. Związane jest to z faktem, iż w Polsce nie ma osobnych przepisów do budowy metra, a na każde odstępstwo potrzebna jest zgoda Ministerstwa Infrastruktury.

Targówek czeka na metro. / Fot. BiTKiedy rozpocznie się budowa II linii metra?

Jeśli opóźnienia nie ulegną zmianie trudno będzie także dotrzymać pozostałych terminów. Szczególnie zagrożona jest budowa odcinka między stacjami Rondo Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim, którego termin ukończenia wyznaczono na jesień 2013 r.

Rozpoczęcie budowy II linii metra zaowocowało serią wykładów zorganizowanych przez Politechnikę Warszawską oraz Metro Warszawskie. Cykl cotygodniowych spotkań, skierowanych do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz najmłodszych z Uniwersytetu Dziecięcego, ruszył wczoraj. Słuchacze UTW mogą uczestniczyć w wykładach, podczas których specjaliści wyjaśniają wszelkie szczegóły dotyczące prac budowlanych. Dzieci zaś wezmą udział w zajęciach praktycznych. Pod okiem studentów i wykładowców Politechniki Warszawskiej będą składać metro w miniaturze.

Budowa II linii metra. Zmiany organizacji ruchu na Powiślu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

smakosz
  • smakosz
  • 12.03.2011 12:19

zdziwił bym się gdyby było inaczej kryzys światowy wojny klęski żywiołowe itd cieszcie się że jeszcze jest co gara wrzucić :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.