Facebook Google+ Twitter

„Budowa nowej Polski” w Sali Kongresowej

„Wolność, równość, sprawiedliwość !” to hasło, stało się głównym elementem Kongresu Nowej Prawicy, który odbył się 16 kwietnia w Sali Kongresowej.

„Wolność, własność, sprawiedliwość!” to hasło, stało się głównym elementem Kongresu Nowej Prawicy, który odbył się 16 kwietnia w Sali Kongresowej. Trzeci w historii zjazd polskiej prawicy miał dać jej nowe życie i utworzyć ruch, który będzie w stanie zdobyć władzę. Przy okazji był to zdaniem wielu, początek kampanii wyborczej nowo utworzonej partii UPR-WIP.

Inicjatywa spotkania ugrupowań prawicowych aktualnie działających w Polsce powstała w marcu bieżącego roku. „Doszliśmy do wniosku, że wygrać można wyłącznie dzięki współpracy” – tak pomysł zjazdu tłumaczył rzecznik prasowy Ruchu Wyborców Korwina-Mikke – Marcin Obroniecki. Na propozycję spotkania bardzo szybko przystali działacze Unii Polityki Realnej, która od czasu podziału nie może odnaleźć się na politycznej arenie. Do akcji szybko dołączyły także stowarzyszenia, które na co dzień sympatyzują z poglądami konserwatywno-liberalnymi tj. stowarzyszenie „Koliber” czy też organizacja „Wolni Przedsiębiorcy”.

Jak przystało na Janusza Korwina-Mikke kongres rozpoczął się bardzo humorystycznie. Jak udało nam się dowiedzieć, ochrona budynku nie została poinformowana, o której godzinie otwarte mają zostać wejścia. Około 2-tysięczny tłum musiał przez ponad 20 minut oczekiwać na otwarcie zaledwie jednego wejścia. Zastana sytuacja była dla wielu prosta do wytłumaczenia: „Ktoś chciał, żeby Janusz miał problemy. Sala jest wynajęta, a oni udają, że nic nie wiedzą” – to słowa jednego ze zgromadzonych przed głównymi drzwiami działaczy.

Kongres rozpoczął się z prawie godzinnym opóźnieniem, a sama organizacja pozostawiała wiele do życzenia. Najdziwniejszą sytuacją, było nakłanianie młodzieży do zajęcia miejsc na scenie. Krzesła przeznaczone dla osób związanych z partią były zajmowane przez zwykłych „gapiów”, którzy byli brani ze zwykłej łapanki. Przez to, w trakcie nagrań wideo co chwilę widzowie zauważyć mogli ziewających i ewidentnie znudzonych słuchaczy.

W programie imprezy swoje, krótkie wystąpienia zapowiedzieli między innymi: Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Michalkiewicz oraz Tomasz Sommer. Łączna liczba wystąpień jednak bardzo zdziwiła przybyłych na zjazd gości. Znajdowało się na niej bowiem, aż 26 nazwisk, z czego większość była całkowicie nieznana. Całkowicie niezrozumiałe dla prawicowców, było zaproszenie Andrzeja Sośnierza czy Romualda Szeremietiewa. Ten pierwszy rozwścieczył tłum zdaniem „My nie wiemy, za czym głosujemy. Po prostu robimy to odruchowo.” Ta wypowiedź spotkała się z falą gwizdów i wyzwisk skierowanych w stronę aktualnego posła na sejm. Największą niechęć, a wręcz nienawiść wywołała jednak postać Jerzego Krajewskiego. Redaktor Naczelny „Europejskie Firmy” nie dość, że bardzo mocno nagiął czas wypowiedzi to jeszcze obsesyjnie wykrzyczał odejście z polskiej prawicy. „Demokracja jest dobra, a wy się nie znacie. Odchodzę do PSL-u !” to ostatnie zdanie, które wykrzyczał Krajewski schodząc ze sceny. Wypowiedź nowego posła ludowców spotkała się z humorystyczną odpowiedzią prowadzącego kongres: „Demokracja powinna też panu podpowiedzieć, że wszyscy są równi i mają 2 minuty na swoją wypowiedź.”

Całość przemówień zakończył prezes nowo otwartej partii UPR-WIP, Janusz Korwin Mikke. Swoją wypowiedzą podsumował wszystkie najważniejsze postulaty, które wcześniej padły. Przypomniał również, iż aktualna sytuacja daje wielką szansę na zmianę cyt. „tych skurczysynów”. Największy aplauz naczelny polski prawicowiec otrzymał jednak za przypomnienie słów polityków 20-lecia międzywojennego, „dobry czerwony, to martwy czerwony”, oraz „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”.

Po zakończeniu oficjalnej części Kongresu Nowej Prawicy zebrani w Sali kongresowej sympatycy ruszyli w stronę Placu Zamkowego. Tam też miały miejsce wypowiedzi końcowe oraz zakończenie zjazdu.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: UPR-WIP


Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Kamil Zarębski
 • Kamil Zarębski
 • 21.04.2011 12:43

#jar
Brak mi słów żeby opisać bzdurę jaką napisałeś. Widziałeś chociaż jedno wystąpienie pana Janusza Korwin - Mikkego w całości? On chce zbudować państwo minarchistyczne, jak nie wiesz co to znaczy to sobie zobacz w encyklopedii. Do tego wystarczy 1/7 obecnych podatków. Korwin Mikke nigdy nie powiedział że chce nałożyć podatki na banki wręcz przeciwnie, w jednym z swych wystąpień chyba jako jedyny polski polityk zauważył jedno z podstawowych praw ekonomii - jeśli nałoży się podatek na banki to banki odbiją to sobie podnosząc oprocentowania kredytów, obniżając oprocentowanie lokat, zwiększając koszty wszelakich operacji finansowych. Stracą na tym wszyscy obywatele. Zastanów się zanim coś napiszesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Darczyński: Przecież "Młodzi Wykształceni z Wielkich Miast" są za PO:P.

Ciekawostka - ludzi było (tak szacuję) ponad dwa razy więcej niż na jakimś kongresie PO w zeszłym roku.

Zastanawiające jest to, że wydarzenie praktycznie wszędzie przemilczane. Chyba mają rację ci którzy twierdzą, że ktoś boi się tego "oszołoma".

A mam jeszcze inną ciekawostkę przy okazji:
http://www.blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=933

Pozdrawiam i życzę wszystkim owocnego przeżycia Święta Zmartwychwstania Pańskiego!

Komentarz został ukrytyrozwiń
MC
 • MC
 • 18.04.2011 00:53

@jar: p. Korwin-Mikke nie zamierza napadać banków, są inne rodzaje podatów niż PIT, CIT i nawet VAT, dlatego proponuję najpierw uzupełnić braki w wiedzy, a dopiero potem krytykować. Zapraszam na blog p. Korwin-Mikkego albo na stronę www jego partii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drogi Autorze, opór nic nie da - zostałeś wciśnięty do szufladki;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor nie należy do "młodych, wykształconych z wielkich miast" ponieważ w Warszawie jest od niedawna, a wychował się w niewielkim 14tys. mieście na Podlasiu "bastionie ciemnogrodu" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
jar
 • jar
 • 17.04.2011 18:57

ludzie pokroju korwin-mikke udowadniają każdym swym czynem iż do odrodzenia się polskiej inteligencji po katyniu jeszcze bardzo bardzo daleko.

Korwin-Mikke podkreślił: "trzeba też zlikwidować podatki od dochodu, czyli CIT i PIT."

Chce ten Korwin-Mikke wydatki państwa polskiego finansować z napadów na banki? Finansista z niego jest ale taki inteligentny inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Nietwojasprawa
 • Marcin Nietwojasprawa
 • 17.04.2011 17:55

Tylko tego nam brakowało kolejnych prawicowych oszołomów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Izkarioza
 • Izkarioza
 • 17.04.2011 16:54

Korwin-Mikke podkreślił, że aby Polska stała się krajem na miarę XXI wieku należy m.in. ograniczyć liczbę urzędników. Według niego obecna władza wyłudza większe pieniądze od Polaków - poprzez podatki - niż za hitlerowskiej okupacji. "Do tego nasza władza te pieniądze marnuje, dlatego należy obalić te nieludzkie państwo" - apelował.
Zdaniem lidera UPR-WiP, należy znieść przymus ubezpieczeń zdrowotnych, a także wprowadzić zakaz zadłużania państwa. "Trzeba też zlikwidować podatki od dochodu, czyli CIT i PIT. Przez ten podatek obywatele muszą tłumaczyć się z tego, że zarobili pieniądze" - mówił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
K.Darczyński
 • K.Darczyński
 • 17.04.2011 16:20

Dodam jeszcze,że kol. Marcin Orłowski chyba należy do wątłej grupy' Młodych Wykształconych z Wielkich Miast'.

Komentarz został ukrytyrozwiń
K.Darczyński
 • K.Darczyński
 • 17.04.2011 16:15

Ciekawe,że autor tego tekstu wykazuje odwagę w ocenie tego zjazdu,będę czekał równej odwagi i spostrzegawczości w ocenie wystąpień polityków PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.