Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30812 miejsce

Budowa pływalni przy Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie

Temat basenu przewijał się od wielu lat w różnych dyskusjach, dziś widać, że istnieje szansa aby środowisko powiatu radziejowskiego otrzymało przy „Mechaniku” basen.

Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie Fot. Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiBędzie to basen na miarę XXI wieku i oby służył on jak największej rzeszy ludzi. Inwestycja ta to odważny projekt, ale jeśli chcemy poprawić standard życia mieszkańców jest niezbędna. Nie bez znaczenia jest fakt, że w okolicy nie ma pływalni.

Na uwadze trzeba mieć, że Radziejów, w okolicy 40 km, jest największym skupiskiem uczącej się młodzieży. Tylko w samym „Mechaniku” były lata, w których naukę pobierało prawie 2 tys. uczniów. Dochodzą do tego jeszcze dwa zespoły szkół ponadpodstawowych. Przewiduje się, że po zakończeniu inwestycji rocznie skorzysta z niej 30-40 tys.osób, młodzież szkolna jak i dorośli.

Widok z placu budowy Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiW dniu 9 marca 2010 r. rozpoczęto pracę nad realizacją inwestycji przy Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie im. Józefa Piłsudskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Powiatu Radziejowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

29 kwietnia br. przedstawiciele władz samorządowych, powiatu, okolicznych gmin i wykonawców uroczyście wmurowali akt erekcyjny.
Całkowita wartość inwestycji: 12 098 079,50 zł.
Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 7 863 751,67 zł.


Makieta przyszłego basenu Fot.Karol Szmagalski / Fot. archiwalnePo oddaniu basenu do użytku mieszkańcy będą mogli uprawiać pływanie poza sezonem letnim. Zlikwiduje to konieczności dojeżdżania do miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów, w których są pływalnie. Z basenu będzie korzystać młodzież w czasie lekcji wychowania fizycznego. Odbywać tu się będą również zajęcia rehabilitacyjne.

Tempo robót pozwala stwierdzić, że przewidywana harmonogramem budowa krytej pływalni zakończy się do końca roku. Mieszkańcy Radziejowa i okolicy z niecierpliwością oczekują na jej oddanie. Tym bardziej, że temat przewijał się od lat w dyskusjach i nic się nie działo. Wyrażają podziękowanie tym wszystkim, którzy doprowadzili do jej budowy. Jak się chce to jednak można.

Na placu budowy Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiNa placu budowy Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiNa placu budowy Fot.Karol Szmagalski / Fot. Karol SzmagalskiWięcej o basenie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.