Facebook Google+ Twitter

Budowa Stadionu Narodowego może się opóźnić

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 07:33

Rozpoczęcie drugiego etapu budowy Stadionu Narodowego znów może się opóźnić. Komisja nie zdążyła odpowiedzieć na pytania konsorcjów starających się o kontrakt - pisze "Życie Warszawy".

Przetarg na postawienie Stadionu Narodowego miał być rozstrzygnięty w połowie kwietnia. W maju zwycięska firma miała rozpocząć prace. Tymczasem wciąż nie otwarto nawet kopert z ofertami, bo sześć konsorcjów, które zakwalifikowano do kolejnego etapu, zasypało Narodowe Centrum Sportu pytaniami. Komisja przetargowa musi na każde odpowiedzieć.

"Wpłynęło 1180 pytań, do dziś nie odpowiedzieliśmy jeszcze na 145. Potrzebujemy jeszcze kilku dni na wysłanie wszystkich pism" - powiedziała "Życiu Warszawy" Daria Kulińska, rzeczniczka Narodowego Centrum Sportu. Zapewniła jednak, że koperty z ofertami zostaną otwarte 9 kwietnia.

A czasu jest coraz mniej. Narodowa arena musi być gotowa do maja 2011 roku. Tylko ten termin gwarantuje, że uda się na czas przeprowadzić konieczne odbiory techniczne i przetestować obiekt przed mistrzostwami Euro. UEFA wymaga, by do tego czasu na stadionie przeprowadzono co najmniej dwie duże imprezy sportowe, na przykład mecze reprezentacji - przypomina "Życie Warszawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.