Facebook Google+ Twitter

Budowa stadionu we Lwowie przebiega sprawnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-13 07:27

Władze Lwowa, że niezależnie od dzisiejszej decyzji UEFA stadion powstanie. Miasto liczy na przeprowadzenie 3 spośród 16 meczów na Ukrainie. Pozostałe 15 spotkań odbędzie się w Polsce. Obiekt, który ma być oddany do użytku w grudniu 2010 roku i będzie służyć w przyszłości dwóm pierwszoligowym klubom ze Lwowa.

Miasto wcześniej było krytykowane za opóźnienia w budowie stadionu. Mówiło się nawet, że przez to Lwów zostanie wykluczony z walki o bycie gospodarzem mistrzostw. Prace ruszyły dopiero w listopadzie 2008 roku, czyli półtora roku po decyzji o przyznaniu Euro 2012 Polsce i Ukrainie. Wyłącznym inwestorem jest urząd miasta, zaś wykonawcą konsorcjum Azowinteks z Mariupola we wschodniej Ukrainie. Jego współwłaścicielem jest jeden z najbogatszych oligarchów ukraińskich Serhij Taruta, który ma także udziały w Industrialnym Sojuzie Donbasu.

Budowa samego stadionu pochłonie 670 milionów hrywien, czyli ponad 300 milionów złotych. Na ten cel władze miasta wypuściły obligacje o wartości 200 milionów hrywien i zaciągnęły gigantyczny kredyt. Na budowie pracuje około 150 pracowników. Przez okres lata liczba fachowców ma wzrosnąć do półtora tysiąca. Obecnie kończą się roboty stawiania fundamentów i wznoszone są filary, podtrzymujące trybuny stadionu. Ten etap prac ma być zakończony do końca sierpnia.

Stadion pomieści ponad 33 tysiące kibiców. Będzie zlokalizowany na południu miasta, 10 kilometrów od centrum i 8 kilometrów od lotniska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.