Facebook Google+ Twitter

Budowa szpitala została zakończona po 30 latach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-01 22:30

Po niemal 30 latach budowy, w Chełmie uroczyście przekazano do użytku nowy budynek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Budowa rozpoczęła się w 1981 roku. Z powodu kłopotów finansowych wielokrotnie ją przerywano i realizowano etapami, pojawiały się także pomysły, by zrezygnować z budowy. Udało się ją dokończyć, bo w ciągu ostatnich 3 lat Urząd Marszałkowski przekazał na inwestycję blisko 70 milionów złotych.

W nowym obiekcie jest 350 łóżek. Do nowych sal przeniosły się m.in.: anestezjologia, blok operacyjny, część oddziału ratunkowego, ginekologia z położnictwem i kardiologia.

Szpital poświęcił abp Józef Życiński, udział w otwarciu wzięła minister zdrowia. Ewa Kopacz powiedziała, że nowoczesna placówka ma szansę przyciągnąć pacjentów nie tylko z Lubelszczyzny.

Komentując raport NIK na temat bezpieczeństwa w polskich szpitalach, zachęcała samorządy do lepszego nadzoru: kiedy trzeba likwidacji najgorszych placówek, kiedy trzeba łączenia z innymi szpitalami.

Budowa chełmskiego szpitala w sumie pochłonęła niemal 170 milionów zł. W tym roku ma tam powstać jeszcze lotnisko dla śmigłowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.