Facebook Google+ Twitter

Budowa terminala na poznańskiej Ławicy nie skomplikuje lotów

Lada dzień powinna rozpocząć się budowa dźwigu, który stanie na placu robót nowego terminala pasażerskiego w Porcie Lotniczym Poznań - Ławica. Pomimo dużej skali tej inwestycji pasażerowie nie odczują żadnych utrudnień.

Logo poznańskiego lotniska / Fot. Port Lotniczy Poznań-ŁawicaBudową nowego terminala na poznańskim lotnisku zajmie się firma Hochtief, która już przed świętami przejęła plac budowy. Na chwilę obecną wykonawca przygotowuje sobie zaplecze. Teren inwestycji zostanie oczywiście odgrodzony od części lotniczej i nie będzie stanowił zastrzeżonej części portu.

Budowa nowego terminala jest jednym z trzech dużych przedsięwzięć na poznańskiej Ławicy. Pozostałe dwie to: płyta postojowa dla samolotów oraz droga do kołowania usytuowana równolegle do pasa startowego. Budowy tych dwóch obiektów ruszyć mają późną wiosną lub latem.

Mimo że rozpoczął się sezon czarterowy, a za miesiąc rozpoczyna się na lotniskach sezon wakacyjny, prace związane z budową nowego terminala w żaden sposób nie wpłyną na jakość obsługi pasażerów. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku poznańskie lotnisko uatrakcyjniło swoją ofertę.W sezonie letnim, oprócz znanych i cieszących się powodzeniem kierunków,pojawiło się także kilka nowości czarterowych. Tegoroczne wakacyjne kierunki z poznańskiej Ławicy to: Chorwacja, Grecja, Cypr, Egipt, Portugalia, Hiszpania, Maroko, Bułgaria, Tunezja i Turcja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.