Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5971 miejsce

Budowa zbiornika retencyjnego koło Kluczborka na Opolszczyźnie

Od połowy 2009 roku koło Kluczborka trwa budowa 60-hektarowego zbiornika retencyjnego na rzece Stobrawie. Planowany termin zakończenia inwestycji to lipiec 2011 roku, a koszt 22 miliony złotych. Wykonawca: Skanska

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Plan zbiornika. Autor: materiały UM w Kluczborku
Plan zbiornika. Autor: materiały UM w Kluczborku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Pomyślano na miarę możliwości. jednak, skoro przerzucono tak wielką masę ziemi, może lepiej byłoby doinwestować i zwiększyć zbiornik? Polska jest w strefie ścierania się frontów atmosferycznych o różnym natężeniu, co powoduje że gospodarka wodą jest utrudniona. Powinien powstać cały system zbiorników retencyjnych, dopiero wtedy byłaby możliwość skutecznej walki z powodziami. Oczywiście pod warunkiem kompleksowego współdziałania. Nie tak dawno temu Czesi opróżnili zbiorniki retencyjne w niewłaściwym momencie, co spowodowało zalanie Wrocławia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.02.2011 17:44

Każda większa inwestycja w tym kraju ma swoich zwolenników i przeciwników. Najgorsze jest to, że nie zawsze taka inwestycja jest do końca przemyślana. Zwyciężają Ci którzy potrafią wokół tego urządzić odpowiednią nagonkę medialna - za, lub przeciw. Zapomina się o głównym problemie, a mianowicie jakie skutki przyniesie każda ingerencja człowieka w prawa natury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście galeria nawet nie ma zadania szczegółowej informacji. Są to tylko wycinkowe spojrzenia obserwatora na coś ważnego, nowo tworzonego. Wojciechu, w swoim opisie dodatkowym zawarłeś bardzo cenne informacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajne - 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, niestety w Galerii jest tylko miejsce na minimum tekstu.
Budowa zbirnika wywołała wiele emocji, a nawet formalnych protestów pobliskich mieszkańców.Nawet eksperci byli podzieleni w swoich opiniach, bo niedaleko są podziemne ujęcia wody pitnej dla miasta. Szczególne zaniepokojenie budzi stosunkowo niewielka średnia głębokość czyli ok 2 metry, co może sprzyjać rozwojowi glonów i zarastaniu zbiornika. Formalne decyzje i zgody jednak wydano i budowa ruszyła.Pojemność zbiornika to według SKANSKA max. 1683 tys. m3 a elektrownia wodna określana jest jako "mała" .Więcej szczegółow lokalizacyjnych znajdziesz tutaj :
http://bip.kluczbork.pl/download/urbanistyka/decyzja_zbiornik.pdf
Skupiłem sie na zaprezentowaniu fotek pokazujących zmiany w krajobrazie.Mam nadzieję, że po napełnieniu zbiornika zapora nie pęknie i nie zaleje miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jakiej mocy ma być elektrownia? jakiej pojemności będzie zbiornik? Jakie są korzyści , a jakie straty? konkretnie?
Biała energia , to wspaniała rzecz dla środowiska, woda - czysta to skarb, którym trzeba mądrze gospodarzyć, jednocześnie środowisko flory i fauny płaci swoją egzystencją. Pytanie : czy warta skórka za wyprawkę?
A reportaż b. cenny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.