Facebook Google+ Twitter

Budowanie społeczności - to czeka wielkie portale?

Media Standard 2008, czyli media w interaktywnych czasach - to tytuł dwudniowej konferencji organizowanej przez Internet Standard w siedzibie Agory, przy ul. Czerskiej w Warszawie. Widać już, że portale internetowe zaczynają doceniać swoich odbiorców i zaczynają dbać o społeczności skupione wokół nich.

 / Fot. www.internetstandard.plEksperci i specjaliści od internetu spotkali się w Warszawie, by wymienić się doświadczeniami na temat rozwoju internetu, czy - szerzej obejmując - mediów. W pierwszych prezentacjach m.in.: Marcin Pery (niedawno jeszcze Gemius, dziś Polsat), Piotr Słaby - Expert-Monitor, Jacek Murawski - prezes Wirtualnej Polski,
widać było wyraźnie, że rynek internetowy (reklamy, ale i odbiorców) rośnie dużo szybciej niż reszta mediów.

Ciekawą konstatacją zakończył swoją prezentację Jacek Murawski. Według prezesa WP.pl przyszłość internetu to jednak... komunikowanie się. Zmieniają się przyzwyczajenia odbiorców (ze wszystkich prezentacji wynika, że inaczej korzystają z sieci ludzie młodzi, czego innego szukają osoby po 40. roku życia) i większość czasu poświęcamy poza odbieraniem informacji, czy oglądaniem stron, na komunikację z innymi internautami. Stąd popularność wszelkiego typu serwisów społecznościowych...

Sporo czasu kolejni prelegenci poświęcają contentowi wideo obecnemu w internecie. Wszyscy poszukują odpowiedzi na pytanie: czy internet zastąpi telewizję, czy klipy wideo w sieci to teraźniejszość czy dopiero przyszłość sieci www?

Barbara Pajchert z Onet.tv podkreślała w prezentacji, że dla internauty ważna jest różnorodność contentu, a dla prowadzącego serwis jego legalność (prawa autorskie - Onet ma wielu partnerów, nie tylko pliki pochodzące z TVN czy TVN24). Jak podkreślała przedstawicielka tego portalu po 9 miesiącach istnienia Onet.tv jest nadal platformą eksperymentującą z obecnością telewizji w internecie.

W drugiej części konferencji pojawił się gość specjalny - dr. Stefan Glaenzer, prezes zarządu Last.fm, który mówił m.in. o Web 3.0. Przedstawił też swoją opinię na temat kierunków w jakich rozwija się sieć www, m.in. zwracał uwagę na coraz większą przepustowość sieci, która zmienia sposób korzystania z internetu, personalizację oraz digitalizację.

Wszystkie prezentacje oraz relacja z konferencji będą dostępne na stronie www.internetstandard.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Zmieniają się przyzwyczajenia odbiorców (ze wszystkich prezentacji wynika, że inaczej korzystają z sieci ludzie młodzi, czego innego szukają osoby po 40. roku życia)"

Ale tak było zawsze! Osoby "starsze" nigdy nie korzystały z Sieci identycznie jak młodzież... Co nie zmienia faktu, że przyzwyczajenia się dość znacznie zmieniają, i tak osoby powyżej 40. roku życia mogą używać Internetu do ograniczania kosztów połączeń telefonicznych (VoIP), a młodzież do komunikacji przez GG, Skype etc.

Jeśli jednak chodzi o portale społecznościowe, to sądzę, że jest to największe zagrożenie dla Internetu jak i samych Internautów. I chociaż sam należę do użytkowników Nasza-Klasa.pl nie pochwalam ich sposobu działania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.