Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4468 miejsce

Budownictwo drewniane – modne, przyszłościowe, innowacyjne

W ostatnich dwóch latach w Polsce jak i Europie Zachodniej obserwowany jest wyraźny trend wzrostowy w budowaniu domów i budowli drewnianych. Jest wiele aspektów przemawiających właśnie za takim wyborem. Jak wygląda sytuacja na rynku?

 / Fot. KamRaPlanowanie budowy domu rozpoczyna się z reguły od rozważań nad tym jakie materiały będą najodpowiedniejsze. Budowa domu w technologii murowanej jest inwestycją długą i kosztowną, w przeciwieństwie do domów drewnianych, które coraz częściej rekomendują specjaliści. Za tym materiałem przemawia wiele aspektów. Do najważniejszych należy niższa cena, ale i krótszy czas realizacji budowy. Ponadto, drewno jest materiałem łatwo nagrzewającym się i dłużej trzyma ciepło. Pozwala zatem obniżyć koszty energii potrzebnej do jego ogrzania. Za domami z drewna przemawia także łatwość w budowie nawet na nienajlepszym gruncie i w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo, konstrukcja domów drewnianych pozwala na łatwe przebudowy, rozbudowy i modernizacje.

 / Fot. KamRaPrzykładem przedsiębiorstwa, które dostrzega sytuację rynku i chce wykorzystać trendy do szybkiego rozwoju jest firma KamRa. Realizuje ona projekty obejmujące szeroki wachlarz produktów z drewna - jej specjalnością są ekologiczne, energooszczędne i nowoczesne domy drewniane letniskowe, letniskowe mieszkalne, całoroczne oraz tarasy, altany, wiaty, pokrycia dachowe i place zabaw. KamRa stawia czoła wyzwaniom, jest w stanie zrealizować najbardziej skomplikowane indywidualne projekty. Przedsiębiorstwo prowadzi także kompleksową obsługę oraz profesjonalne doradztwo techniczne.

 / Fot. KamRaFirma KamRa swoją działalność wiąże z wdrażaniem innowacyjnych metod i materiałów w tworzone przez nią drewniane domy i budowle. Rynek potrzebuje takich firm. KamRa wykorzystuje na przykład pojawiające się coraz ciekawsze możliwości łączenia metalu z drewnem. Zaletami jej produktów są także właściwości zdrowotne stosowanego drewna, a także właściwości termoizolacyjne domków szkieletowych pozwalające na oszczędności w zakresie wydatków związanych z ogrzewaniem budynków.

 / Fot. KamRaChęć wdrażania najlepszych, innowacyjnych rozwiązań przyjętych z Europy to powód nawiązania w ostatnim czasie przez firmę KamRa współpracy z Ogólnopolskim Klastrem Innowacyjnych Przedsiębiorstw. Jest to duży krok do uzyskiwania wielu korzyści. Dzięki niej przedsiębiorstwo będzie miało możliwość dynamicznego rozwoju, budowy swojej przewagi konkurencyjnej oraz skutecznego stosowania innowacji związanych z budowlami drewnianymi.

 / Fot. KamRaProjektowanie domów z drewna to w Polsce nadal przyszłość. Jest pewne, że ta gałąź branży budowlanej będzie dynamicznie rozwijać się. Jednak już teraz na rynku istnieje wiele firm zajmujących się budowaniem z drewna i muszą one podejmować działania, które wypracują ich pozycję konkurencyjną. Współpraca z Ogólnopolskim Klastrem Innowacyjnych Przedsiębiorstw pomaga wybić się przedsiębiorstwom, poprzez m. in. wspólne działania marketingowe, przedstawianie ich oferty jako wspólnej oferty klastra oraz kojarzenie ich z partnerami i klientami przez zajmujący się tym profesjonalny zespół klastra czy też pomoc w realizowaniu innowacyjnych pomysłów.

 / Fot. KamRaCzy innowacje połączone z działalnością w klastrze są sposobem na poradzenie sobie na rynku, który dynamicznie rozrasta się, ale jednocześnie posiada dużą konkurencję firm działających na nim? Wszystko wskazuje, że jest to najlepsza droga, aby nie przespać swojej szansy.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.