Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10027 miejsce

„Budujmy schroniska”. Wolontariusze z Żukowa dla bezdomnych zwierząt

28 kwietnia 2012 roku wolontariusze Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu rozpoczną marsz brzegiem morza od granicy z Niemcami do granicy z Rosją. Trasa liczy 520 km. Ideą - przeciwdziałanie bezdomności zwierząt i humanitarne ich traktowanie.

Od lewej Artur Lewandowski, Henryka Krzywonos, Marcin Korolec, Ewa Bałon. / Fot. Archiwum Fundacji.Zapowiadana w artykule pt. Pies szuka domu inicjatywa, podjęta przez wrażliwych na los zwierząt ludzi, mieszkańców gminy Żukowo, staje się ciałem. Ciernistą drogę przez gąszcz przepisów, zezwoleń, logistycznych uzgodnień udało się im pokonać. Siłą argumentów pozyskali akceptację i wsparcie władz samorządowych wszystkich szczebli, także rządowych, bowiem gotowość pomocy w realizacji celu wyraził też minister środowiska Marcin Korolec.

Przedsięwzięciu patronują marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, burmistrz gminy Żukowo Jerzy Żurawicz oraz wszyscy burmistrzowie i wójtowie miast położonych na trasie marszu.

Prezeska Ewa Bałon i Artur Lewandowski - założyciele Fundacji, wraz z trojgiem wolontariuszy i przedstawicielem czworonogów psem Ancerem, 27 kwietnia br. wyruszą do Świnoujścia. Na miejsce startu, do świnoujskiego Centrum Ratownictwa Wodnego, drogą morską przetransportuje ich własnym jachtem znany żeglarz Zbigniew Gutkowski - „Gutek”.

Od lewej Zuzanna Lewandowska. Krzysztof Cezary Buszman, Artur Lewandowski. / Fot. Archiwum Fundacji.Tam grupę powita prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i 28 kwietnia o godz. 10.00 wyprowadzi do 520 kilometrowego marszu.

Trasa marszu podzielona na odcinki 30 – 35 kilometrowe, wiodła będzie przez Międzyzdroje, Dziwnów, Pogorzelice, Kołobrzeg, Serbinów, Dąbki, Jarosławice, a następnie Ustkę, Smołdziński Las, Łebę, Białogórę, Władysławowo, Hel i Trójmiasto do Krynicy Morskiej przez Mierzeję Wiślaną, Wyspę Sobieszewską, by 18 maja na plaży w Gdańsku Stogach happeningiem zakończyć akcję; m.in. przewidziana jest minuta na miauczenie i szczekanie w wykonaniu uczestników marszu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

ncl
  • ncl
  • 30.04.2012 09:10

Niestety prawda jest taka Panie Andrzeju, że bezdomne osoby często same nie chcą korzystać ze schronisk, bo trzeba się podporządkowywać pewnym regułom, no i nie zaglądać do kieliszka. Psy raczej cierpią z winy człowieka warto to im wynagrodzić - tą ufność i oddanie. Do tego irytujące są w pewnym stopni tego typu wypowiedzi jak pańska. Jak ktoś pomaga zwierzętom, czy nie może pomagać ludziom. Czy wysyłając datki na głodujące dzieci w Afryce, czy nie może wspierać fundacji zajmujących się dziećmi chorymi na nowotwory. Liczy się empatia, chęć pomocy - trudno jest to wartościować.

Zgadzam się również z p. Stefanią w 100%.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna Iwanicka
  • Katarzyna Iwanicka
  • 29.04.2012 17:52

Bardzo popieram taka inicjatywę. Mam nadzieję, że uda się pozyskać sponsorów. Kościół odzyskał ostatnio wielkie majątki ziemskie, to niech pomoże bezdomnym, w imię tego oczywiście, co mówi Pismo św. Taką akcje też bym poparła. Niestety nie słyszałam, żeby jakiś ksiądz na wsi, pouczył katolików, w szczególności rolników, że psy też czują i powinny mieć w zimie ocieploną budę i codziennie dostawać jedzenie i wodę. A przecież św. Franciszek z Asyżu mówił o zwierzętach " nasi braci mniejsi" Może się wykażą teraz jak będą w lecie upały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszy ogromnie, że są ludzie robiący coś sensownego zamiast zajmowania się politycznymi głupotami...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 26.04.2012 21:55

Wymyślanie obozów,szczytna działalność człowieka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna sprawa! Trzymam kciuki za uczestników i za pomyślność akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna inicjatywa.
Jak najserdeczniej gratuluję Organizatorom.
Takich gestów nigdy za wiele...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chwalebna jest Pana troska o los bezdomnych ludzi.
Jednakże zabezpieczenie im podstawowych warunków bytowych należy do państwa,
przerasta to możliwości wolontariatu.
Tym niemniej i na tym polu wolontariusze w ramach dostępnych możliwości
niosą im pomoc. Myślę, że o tym Pan słyszał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Chorążewicz
  • Andrzej Chorążewicz
  • 26.04.2012 11:50

A czy nie pilniejsze by było budowanie schronisk dla bezdomnych ludzi? Widać łatwiejszy sposób na zaistnienie jak sie rozczulamy na zwierzaczkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.