Facebook Google+ Twitter

Budynek KE po pożarze został zamknięty do końca tygodnia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-19 14:47

Budynek Komisji Europejskiej w Brukseli pozostanie zamknięty do końca tygodnia. Wczoraj wybuchł tam pożar. Wyglądał groźnie, ale ofiar nie było. Teraz budynek jest sprzątany po akcji gaśniczej, naprawiane są szkody. Trwa ustalanie, co spowodowało ogień.

Wiele wskazuje na spięcie elektryczne w jednej ze skrzynek, ale to wyjaśni szczegółowe dochodzenie. Do ustalenia pozostaje też, czy sprawny był system czujników przeciwpożarowych. Alarm włączył się dopiero kilkanaście minut po tym, gdy pierwsi urzędnicy spostrzegli dym i poczuli swąd spalenizny.

Największe straty ogień wyrządził na kilku ostatnich piętrach - opowiada rzeczniczka Komisji Ewa Haczyk. Niektóre piętra są zalane i wciąż też unosi się swąd spalenizny. - Prawdopodobnie upłynie sporo czasu, zanim uda się przewietrzyć wszystkie piętra - dodaje rzeczniczka.

Urzędnicy mogą już wejść do biur i zabrać swoje rzeczy, ale pod eskortą policji. Pracują natomiast w innych budynkach Komisji Europejskiej rozmieszczonych w różnych częściach Brukseli.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.