Facebook Google+ Twitter

Budynek przyjazny Warszawie 2012. Plebiscyt Okna na Warszawę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-03-07 16:36

Gdyby w czasach współczesnych pisać bajkę o Warszawie, to rola czarnego charakteru z pewnością przypadałby deweloperowi. Powszechnie mówi się przecież, że działa on tylko na swoją korzyść, nie szanując otoczenia, mieszkańców czy historycznego znaczenia terenów, na których realizuje swoje inwestycje. Czy jednak zawsze tak jest? Może nie taki deweloper zły, jak go malują?

 / Fot. .Okno na Warszawę ogłosiło plebiscyt na budynek przyjazny Warszawie, czyli taki, który został wybudowany w zgodzie z otaczającą go przestrzenią i sąsiadującą architekturą. To edycja za 2012 rok, więc uwzględniane są obiekty, które zostały oddane do użytku w okresie od stycznia do grudnia 2012. Akcja będzie trwała do ostatniego dnia lutego kiedy zostanie opublikowana ankieta, w której będzie można oddać głos na swoją ulubioną realizację.

Pierwszy etap plebiscytu to prezentacja na fanpage’u Okna na Warszawę wybranych budynków, które poddawane są ocenie internautów. Następnie również na stronie OnW na Facebooku zostanie opublikowana ankieta, w której będzie można oddać głos na najlepszą realizację. Wszystkie informacje będą również dostępne na stronie internetowej plebiscytu. W drugim etapie konkursu jury wybierze zwycięzcę, sugerując się między innymi opinią internautów i wynikami ankiety. Zwycięska realizacja otrzyma tytuł „Budynku przyjaznego Warszawie”.

W skład jury wchodzą: Marlena Happach - architektka, szefowa Stowarzyszenia Odblokuj, członkini zarządu OW SARP, Aleksandra Synowiec – organizatorka Urodzin Pragi i warsztatów na temat kultury starowarszawskiej, redaktorka wawalove.pl, Michał Krasucki - szef warszawskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, historyk sztuki, przewodnik warszawski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.