Facebook Google+ Twitter

Budżet obywatelski. Skaterzy walczą o swoje miejsce w Poznaniu

W Poznaniu głośno o zbliżającym się terminie decyzji na co przeznaczyć tegoroczny budżet obywatelski. Pomysłów jest wiele, niemal tyle, co pieniędzy do wydania.

Sonda

Jesteś za budową skateparku?

Skater / Bartosz Paczkowski (C) All Rights Reserved / Fot. Bartosz PaczkowskiDo 10 października, poznańscy radni muszą podjąć decyzję, na co przeznaczyć pieniądze tegorocznego budżetu obywatelskiego, które opierają się na 10 milionach złotych. Obywatele Poznania, mogą głosować na blisko 20 pomysłów. Głosowanie odbywa się drogą mailową bądź standardową poprzez własnoręczne wypisanie wniosku. Na liście znalazły się takie zadania jak: Muzeum Enigmy w Poznaniu, ławki na placu Wolności, rozbudowa Hospicjum Pallium czy też pomysł od sportowców - budowa skateparku na Winiarach.

Liczba osób głosujących w Poznańskim Budżecie Obywatelskim, przekroczyła już pięć tysięcy. Większość społeczeństwa głosowało tradycyjnie, ale mniej więcej tysiąc osób wykonało tę procedurę internetowo. Głosować może każdy mieszkaniec Poznania, figurujący w spisie wyborców do Rady Miasta Poznania, który posiada czynne prawo wyborcze do Rady Miasta Poznania, a do wyboru ma kilka sposobów: w godzinach od 10 do 18 na ul. Półwiejskiej (przy Starym Marychu), na Starym Rynku (przy Ratuszu) oraz na ul. 27 Grudnia stoją niebieskie namioty - punkty do głosowania.

Według ankiety, przeprowadzonej wśród oddających swoje głosy, dużym zainteresowaniem cieszy się projekt budowy skateparku, na Poznańskich Winiarach. "Podobno Poznań stawia na sport? To niech postawi coś dla tych młodych ludzi" - wypowiedź jednego z głosujących mężczyzn. Skater / Bartosz Paczkowski (C) All Rights Reserved / Fot. Bartosz Paczkowski

Opis skateparku:Projekt zakłada wybudowanie skateparku z urządzeniami przeznaczonymi dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach oraz BMX-ach o wymiarach około 45 m długości i 15 m szerokości, ze specjalną cichą nawierzchnią. Wykonanie chodników i oświetlenia oraz nasadzenie drzew. Tereny działek przy ulicy Słowiańskiej (obręb Winiary Arkusz 34 działka 1/22) i Szydłowskiej (Obręb Golęcin Arkusz 30 numer działki 36/1) są obecnie niezagospodarowane i stanowią własność Miasta Poznania, na której tego typu zadanie może być zrealizowane.

Na Osiedlu Winiary oraz w sąsiedztwie - w tej części Poznania - nie ma podobnego obiektu sportowego. Zbudowanie skateparku na Osiedlu Winiary może pełnić funkcję integrującą młodzież z całych Jeżyc, Piątkowa, Winograd i Starego Miasta. Bardzo ciekawa idea, popieram - wypowiadają się przechodnie - nareszcie skejci mogli by jeździć w miejscach do tego wyznaczonych.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.