Facebook Google+ Twitter

Budżet Skierniewic 2010. Wiadomo co powstanie, a także gdzie i za ile

Przebudowa miejskiego stadionu, odnowienie wizytówki miasta - Bramy Parkowej, remont okolic dworca PKP i PKS, budowa kompleksów sportowych przy szkołach jak i termomodernizacja, to nie wszystko...

Projekt budżetu na 2010 rok, zgodnie z polityką prowadzoną przez prezydenta Leszka Trębskiego, ma inwestycyjny charakter. W przyszłym roku miasto wyda ponad 205 mln zł, w tym ok. 75 mln zł na inwestycje. Dla porównania: w roku 2009 w wydatkach zapisano kwotę 180 mln zł, z czego 61 mln zł przeznaczono na realizację inwestycji. Prawie 154 mln zł wyniosą przyszłoroczne dochody budżetu miasta. Natomiast deficyt budżetu zaplanowano na poziomie ok. 51 mln zł i zostanie on pokryty z zaciągniętych kredytów i pożyczek.

Poniżej najważniejsze założenia projektu przyszłorocznego budżetu dla miasta Skierniewice.

Gospodarka mieszkaniowa

Kontynuowana będzie budowa bloku komunalnego przy ul. Sobieskiego. Jesienią klucze do mieszkań otrzyma 68 rodzin. W ramach rewitalizacji terenów powojskowych zmodernizowane zostaną cztery budynki na terenie koszar. Powstanie tu baza edukacyjno-laboratoryjna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach.

Oświata i wychowanie

W projekcie budżetu na 2010 r. zaplanowano w wydatkach na „oświatę i wychowanie” ponad 67 mln zł, w tym 8 mln zł na inwestycje, których celem jest poprawa infrastruktury oświatowej w mieście.

W przyszłym roku rozpoczęte zostaną prace budowlane na terenie Zespołu Szkół Integracyjnych - dobudowany zostanie dwukondygnacyjny blok z pomieszczeniami do zajęć lekcyjnych i stołówką, o pow. całkowitej 1 tys. m. kw.

Rozbudowany zostanie także budynek Przedszkola przy ul. S. Rybickiego.

Przeprowadzone będą termomodernizacje budynków: Szkoły Podstawowej Nr 7, Przedszkola Nr 10, Przedszkola Nr 11, Zespołu Szkół Nr 4, ZSZ Nr 1, Warsztatów Szkolnych ZSZ Nr 2 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Przy ZSZ Nr 1 ma powstać boisko wielofunkcyjne. Zaplanowano też kontynuację budowy sal gimnastycznych przy LO im. B. Prusa i ZSZ Nr 2, zaplanowano również inwestycje w zakresie poprawy infrastruktury sportowej przy ZSZ Nr 3.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.