Facebook Google+ Twitter

"Budzik" Ewy Błaszczyk obudził kolejną małą pacjentkę

9-letnia Klaudia jest drugą dziewczynką, która wybudziła się w klinice Budzik, prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?".

 / Fot. Sławek Cud przebudzenia

Wiosną tego roku 9-letnia Wiktoria została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych i od tego czasu przebywała w śpiączce. Pierwsze diagnozy lekarskie nie dawały dziewczynce żadnych szans na przebudzenie. Wiktoria trafiła do kliniki w lipcu, przez 3 miesiące nie dawała oznak życia. Teraz dziewczynka otworzyła oczy i interesuje się wszystkim, co się dzieje wokół niej. Powoli uczy się również na nowo mówić.

Podwójne szczęście w "Budziku"

Wiktoria jest już drugą pacjentką Kliniki, która wybudziła ze śpiączki. Kilka dni wcześniej wybudziła się z niej 16-letnia Klaudia ze Słupska. Przez 5 miesięcy była w śpiączce, w którą także zapadła w wyniku potrącenia przez nieostrożnego kierowcę.

"Budzik"

Klinika "Budzik" to pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci, które przebywają w śpiączce po ciężkich urazach mózgu. Szpital działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Od lipca tego roku do Kliniki zostają przyjmowani pierwsi mali pacjenci. Program leczenia i rehabilitacji prowadzony w Klinice "Budzik" jest rekomendowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych. Obecnie w szpitalu leczonych jest 14 dzieci.

"Przebudzenia ze śpiączki trzeba się spodziewać, jeśli zrobi się wszystko, co konieczne. Trzeba prowadzi hospitalizację na najwyższym poziomie, ponieważ organizm w takim stanie jest narażony na szereg komplikacji. To jest prawie OIOM, a nie rehabilitacja neurologiczna, gdzie wspiera się takie rzeczy" - powiedziała Ewa Błaszczyk, współzałożycielka i prezes fundacji "Akogo?" na: tvp.info.pl

Wybudzenie - co dalej?

"Można się dostać do Budzika w ciągu 6 miesięcy od urazu, a przebywać do roku, z przedłużeniem o kolejne 3 miesiące. Jeśli pacjent się wybudzi to czeka go żmudna rehabilitacja. Ale to już odbywa się w specjalnych ośrodkach rehabilitacyjnych" - dodaje Ewa Błaszczyk.

Obu dziewczynkom życzymy dużo sił i szybkiego powrotu do pełnej sprawności!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.