Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6407 miejsce

Budzimy sumienia Polaków

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-01-11 13:08

Zainspirowany fragmentem modlitwy Marka Aureliusza, jaki zamieściła pod jednym z materiałów pani Krystyna Nita postanowiłem przedstawić dorobek Instytutu im. Ks. Piotra Skargi z Krakowa.

Licencja:GNU Free Documentation License / Fot. Radomil - wikimedia commons

"Boże, daj mi cierpliwość, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie potrafię.
Daj mi siłę, bym zmieniał to, co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, abym odróżnił jedno od drugiego".
-Marek Aureliusz


Od wielu lat obserwuję, jak laicyzacja naszego życia publicznego zagraża bytowi polskiego narodu. To nie przesada. Jan Paweł II stwierdził, że nie ma wolności bez solidarności i nie ma wolności bez miłości.

Papież Jan Paweł II - plakat / Fot. Kazimierz KolebukTo nasz Papież podpowiadał nam najlepszą z recept na odrodzenie naszej ojczyzny poprzez odrodzenie moralne narodu. Historia zna mnóstwo przykładów na to, co tak naprawdę pozwoliło Polakom przetrwać czasy zaborów, okres okupacji hitlerowskiej czy sowieckiego zniewolenia. To Kościół i wiara chrześcijańska naszych ojców była siłą sprawczą zachowania i przetrwania polskości.

Jest wiele organizacji non profit działających na rzecz odnowy moralnej naszego społeczeństwa. Od kilku lat jestem "Apostołem Fatimy" i korespondentem Instytutu im. Ks. Piotra Skargi w Krakowie. Misją Instytutu jest przebudzenie sumień Polaków.

W ubiegłym roku zostały przeprowadzone liczne kampanie, których nadrzędnym celem była i jest obrona wartości chrześcijańskich oraz zasad moralnych w życiu społecznym i kulturalnym.

Twoje światło w Fatimie


Cyklicznie, w ramach akcji "Twoje światło w Fatimie" do miejsca objawień Matki Bożej trafiło 1450 świec oraz 95 tysięcy kartek z intencjami modlitewnymi przekazanymi przez darczyńców i sympatyków instytutu. Świece zapłonęły przed kaplicą objawień a intencje złożono w archiwum
sanktuarium fatimskiego.

Fatimski kwiatuszek


W roku 2010 przypadały znamienne rocznice: setna - urodzin błogosławionej Hiacynty Marto oraz 90. rocznica jej śmierci a także 10. - beatyfikacji rodzeństwa Hiacynty i Franciszka Marto.
W ramach akcji "Błogosławiona Hiacynta - Fatimski Kwiatuszek" do polskich rodzin dotarło 183 tys. książek Benoit Bemelmansa pt. "Błogosławiona Hiacynta z Fatimy. Cierpieć dla zbawienia grzeszników" a także kolorowe wizerunki pasterki. W ten sposób Instytut propaguje kult błogosławionej wśród dzieci.

Pod tym znakiem zwyciężysz


Była to akcja promująca wizerunek ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa w odpowiedzi na ataki wymierzone w obecność krzyża w miejscach publicznych. Rozprowadzono również ponad 180 tysięcy pięknych krucyfiksów zaprojektowanych przez Bernarda Daddiego. Zadaniem wizerunku krzyża jest budzenie sumień i przypomnienie o wartościach chrześcijańskich, jakimi powinien kierować się katolik również w życiu publicznym.

Św. ojciec Pio - droga do świętości


Giovanni Cavagnari - Ojciec Pio - Droga do Świętości / Fot. Kazimierz Kolebuk
Przykład drogi życiowej św. Ojca Pio z Pietrelciny powinien stać się inspiracją dla zagubionych we współczesnym świecie, a książka Giovanniego Cavagnariego - duchowym wsparciem.

Maryja królową rodzin


We wrześniu rozprowadzono wśród polskich rodzin 270 tysięcy obrazów z figurką Matki Bożej Fatimskiej, która w roku 1972 w cudowny sposób zapłakała w Nowym Orleanie.

365 dni z Maryją


W listopadzie został wydany kalendarz pod tym tytułem, który trafił do 365 tysięcy polskich domów i rodzin. Znani krakowscy artyści-fotograficy zamieścili wizerunek Matki Bożej Fatimskiej na tle najpiękniejszych miejsc w Polsce.

Pomoc dla powodzian


Po letnich powodziach została przeprowadzona zbiórka pomocy poszkodowanym i w ramach tego dzieła instytut zakupił ratowniczy pojazd terenowy oraz dwa namioty szpitalne dla mieszkańców Sandomierza oraz agregat prądotwórczy dla Bogatyni.

To tylko niektóre z przedsięwzięć, jakie ta organizacja podjęła w ubiegłym roku dla pobudzenia sumień rodaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (47):

Sortuj komentarze:

Po tonie pańskich odpowiedzi można mieć wątpliwości ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko ton - w ogóle nie potrzebuję obrońców, jestem dużym chłopcem, Wilkowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aaaaa... Wiec to ton panu nieodpowiada? OK - specjalnie dla pana następnym razem postaram się zniżyć do pańskiego poziomu... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takim protekcjonalnym tonem i sposobem, to weź się sam pod swoją obronę, Wilkowski.;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

PS. Pana strony - panie Adamiak - to najwyraźniej nawet w obronę nie ma co brać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Zastanów się nad tym, Wilkowski, co wypisujesz...:

A może powinien pan raczej zastosować się do własnych rad?
:]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe ile te akcje kosztują i ilu dzieciom można by za tę sumę pomóc?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ratomir Wilkowski

Zastanów się nad tym, Wilkowski, co wypisujesz...:
"... może pan ale też wcale nie musi skorzystać z udzialanych rad... Wiele zależy m.in. od tego czy jest pan rzeczywiście zainteresowany prowadzeniem dyskusji czy tylko trolowaniem"-
- czyli jeśli zastosuję się do Twoich światłych rad, to jestem grzecznym chłopczykiem, a jeśli nie, to brzydkim trollem...?- a wyobraźnią szerzej już nie sięgasz, poza opcję "kto z jaskini Wilkowskiego, ten swój..."?

"(bo nie bardzo rozumiem w czym moja wcześniejsza wypowiedź skierowana do pana pod tym wątkiem, jakoś szczególnie mogła pana urazić)."

Nie zaskoczyłeś mnie swoim niezrozumieniem, ale ja nie mam zamiaru cię pouczać - w mojej (jednoosobowej) jaskini, to nie uchodzi. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Obraza uczuć religijnych" - jeden z najgłupszych paragrafów prawnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę trzymać się kontekstu... a skoro pańskie uczucia są tylko pańskimi, to tym bardziej nie usprawiedliwia to ani dostatecznie nie uzasadnia nadmiernej cenzury (obecnie już zdjętej ale wcześniej przez pana uzasadnionej "obrażanie uczuć religijnych")...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.