Facebook Google+ Twitter

Budzisz odrazę? Nie pojedziesz autobusem. Nowy regulamin ZTM

Od stycznia 2013 r. w życie ma wejść nowy regulamin ZTM, według którego osoby budzące odrazę, mogą zostać wyproszone z autobusu czy tramwaju.

 / Fot. Domena publicznaWedług rzecznika ZTM, nowe zasady w regulaminie zostały wprowadzone przez wzgląd na dobro pasażerów - informuje naszemiasto.pl. Według nowych przepisów, osoba budząca odrazę innych podróżujących środkiem komunikacji miejskiej, może być z niej usunięta. Decyzję o tym, czy kłopotliwy pasażer będzie musiał opuścić pojazd, pomimo ważnego biletu, ma podejmować kierowca. Rzecznik ZTM nie sprecyzował dokładnie, kto może być osobą "budzącą odrazę", zapewnił jednak, że zmiany w przepisach nie mają na celu dyskryminowania kogokolwiek.

Kolejne zmiany
Od 1 stycznia na przystankach, obsługujących więcej niż jeden pojazd, autobus lub tramwaj stojący jako drugi, nie będzie miał obowiązku podjeżdżać i otwierać ponownie drzwi. Zasada ta nie dotyczy trzeciego i każdego kolejnego pojazdu. Oprócz tego pasażerowie będą musieli samodzielnie, przez okrągły rok, otwierać drzwi w pojazdach posiadających "ciepły przycisk". Podróżujący komunikacją miejską, będą mieli także możliwość, w wyjątkowych sytuacjach, wysiadania z pojazdów poza przystankiem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dość wąskie pole do popisu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że ma Pani bardzo krytyczny stosunek do ludzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

W upalne dni trzeba będzie wysadzać połowę pasażerów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.