Facebook Google+ Twitter

Buenos Agres - muzyka pod wysokim napięciem emocji

Muzyka Buenos Agres jest trudna - dla tych którzy do niej nie dorośli. Ktoś zapyta: A jak dorosnąć? Odpowiedź jest prosta: Posłuchać tej płyty.

Okladka plyty Buenos Agres, Fot. Archiwum zespolu / Fot. Materialy zespoluKiedy pierwszy raz włączyłem płytę tego zespołu z Bielsko-Bialej, pomyślałem: Nie, to nie jest muzyka dla mnie. Ale nie wiem czemu sięgnąłem do tego krążka znowu i znowu, az wreszcie moja opinia o nim zmieniła sie diametralnie, onirycznie i emocjonalnie. Może nie o 180 stopni, ale o 100 na pewno. Gdybym miał określić te muzykę jednym słowem, to byłoby nim "Spadanie". Tak, i skojarzenia ze "Spadam, co za zabawa" Comy nie są nie na miejscu. No ale, żeby nie było, Buenos Agres to nie jest Coma. Buenos Agres to Buenos Agres. Gdy słucham tych piosenek, to przychodzi mi na myśl Renata Przemyk zmieszana z Kombajnem Do Zbierania Kur Po Wioskach, albo Evanescencem. Może dlatego, ze żeński wokal jest podobny - w sensie emocji i podejścia.

Trudna muzyka - na pewno spotkaliście sie z taką nazwą. Tak, muzyka Buenos Agres jest trudna, dla tych którzy do niej nie dorośli. Ktoś zapyta: A jak dorosnąć? Odpowiedź jest prosta: Posłuchać tej płyty. Nie raz, nie dwa, ale co najmniej czterdzieści cztery (!). Alternatywne, rockowe uptempo w dramaturgicznym sosie. Melodyczny, nostalgiczny klimat, raczej ciepły niż zimny. Numer "Time For Change" to polska odpowiedz na przeboje P.O.D. Kawałek "Tu I Teraz" natomiast udowadnia, ze ciemna strona księżyca jednak istnieje.

Nie wiem czy trafnie okreslilem te muzyke, po prostu ja widze to przez pryzmat swoich własnych, czasem brudnych, uszu. Jesli nie przekonałem do siegniecia do plytki, to moze ten opis Was przekona: "Dobroczynny wpływ muzyki Buenos Agres ma terapeutyczne działanie poprzez łączenie ze sobą dźwięków wydobywanych z różnego rodzaju instrumentów, co daje z czasem efekt niosący ze sobą spora dawkę hałasu i harmonii, zagospodarowując jednocześnie nadmiar energii oraz katalizując różnorakie emocje muzyków zwane potocznie "bólem dnia codziennego" (Facebook Buenos Agres).

Jedno jest pewne - Buenos Agres wiedza jak trzymać uszy słuchacza pod wysokim napięciem emocji, dostarczając dźwięków obok których nie można przejść obojętnie. Włączając ich album zostajesz zawirusowany (pozytywnie), i już nie ma odwrotu. Nieważne jakie szczepionki muzyczne brać będziesz, już nigdy nie wyzdrowiejesz. I o to chyba chodzi.

Wiecej info i muzyki na www.buenosagres.bandcamp.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.