Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20691 miejsce

Buenos Agres prezentuje pierwszy oficjalny teledysk!

Pochodzący z Bielska-Białej zespół Buenos Agres S który promuje wydaną wiosną EP zatytułowaną “Buenos Agres” nakręcił niedawno pierwszy teledysk. Video powstało do utworu “Tu I Teraz”.

Zdjęcia kręcono w Bielsku-Białej.
Teledysk można obejrzeć w serwisie Youtube:


W ramach promocji płyty Buenos Agres pojawi się jesienią na kilku koncertach, między innymi jako support zespołu Armia.
Oto lista najbliższych koncertów. Kolejne daty wkrótce

5.10.2013 - Kraków – Zaścianek (Festival Proggnozy)
18.10.2013 – Bielsko-Biała – Rude Boy (+Armia)
19.10.2013 – Rzeszów – Pod Palmą (+Armia)
23.11.2013 – Poznań – Pod Minogą
13.12.2013 – Śrem – Kosmos

 / Fot. Materiały prasoweMateriał na debiutancką EP powstał w połowie ubiegłego roku w Red House Studio pod okiem Piotra Mędrzaka. Masteringiem zajął się Chris Bauer w berlińskim Audio Mastering Service.
Buenos Agres to intrygująca i nieoczywista mieszanka wpływów takich artystów jak Portishead, Archive, Deftones czy NoSound. Post-rockowe klimaty łączą się z ciężkim brzmieniem, elektroniką a nad całością góruje raz kojący, kiedy indziej bardzo mocny wokal Anny Mysłajek.
Na płytę trafiło 5 zróżnicowanych utworów zarówno w języku polskim jak i angielskim:
1.RUN
2.DO S. (EKG)
3.FOR ME
4.TIME FOR CHANGE
5.TU I TERAZ

Na okładkę płyty trafiło autentyczne zdjęcie zrobione podczas powodzi w 2010 roku, nagrodzone w konkursie World Press - jego autorem jest Damian Puła, natomiast za projekt całości odpowiada Maja Zmiertka.

Album jest dostępny w całości na serwisie Bandcamp pod adresem: www.buenosagres.bandcamp.com, wersję fizyczną można zamawiać też bezpośrednio od zespołu pod adresem: buenos.agres@wp.pl

Jak twierdzą muzycy “trudna do zinterpretowania nazwa zespołu wzięła się z potrzeby wyrażenia pozytywnego działania muzyki na Homo Sapiens. Wpływ muzyki zespołu na postronnego słuchacza nie został do końca przebadany lecz w obrębie dotychczasowej grupy odbiorców negatywnych skutków ubocznych nie zaobserwowano...”

Zespół Buenos Agres powstał w 2011 roku w Bielsku – Białej. O tym, że kapela będzie nosić takie miano zadecydował… przypadek. Buenos Agres założyli koledzy z dawnych lat, gitarzysta Tymoteusz Wejwoda, gitarzysta Tomasz Wojtusiak oraz perkusista Andrzej Obuchowski. Ostatnia dwójka, grała już wcześniej w zespole High Speed Dubbing. Po zakończeniu działalności w High Speedach postanowili utworzyć band, który będzie inspirowany muzyką Archive, NoSound, Deftones, Portishead itp… Po niedługim czasie do chłopaków dołączają basista Łukasz Pajor i klawiszowiec Grzegorz Całus. Poszukiwanie frontmana trwało zdecydowanie dłużej. Po kilku miesiącach „głosem” Buenos Agres została Anna Mysłajek. Praca nad materiałem ruszyła pełną parą. W maju 2012 roku Buenosi weszli do studia by nagrać swoją pierwszą EP, ale już bez gitary Tymoteusza. Niestety po wydaniu albumu z kapelą pożegnali się Grzegorz (klawisze) i Łukasz (bas). Wkrótce jednak Buenos Agres uzupełnił braki kadrowe, a do zespołu trafili Rafał Wieja (bas) i Łukasza Pocha (DJ), oraz Szymon Dębowski (gitara). Niedługo trzeba było czekać, aby zrozumieć, że zespół potrzebował świeżej krwi …

Informacje o zespole:
www.facebook.com/buenosAgresBand.pl
www.myspace.com/buenosagres
www.buenosagres.bandcamp.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.