Facebook Google+ Twitter

Buffon i Lahm wsparli kampanię UEFA przeciw dyskryminacji

Przed półfinałem UEFA Euro 2012 w Warszawie, kapitanowie reprezentacji Włoch i Niemec, Gianluigi Buffon i Philipp Lahm, wsparli kampanię promującą różnorodność w piłce nożnej.

 / Fot. EPA/JENS WOLFDwie gwiazdy piłki nożnej odczytały przesłanie do kibiców mówiące, iż w futbolu nie ma miejsca na rasizm i nietolerancję. Półfinałowa akcja jest częścią programu Respect Diversity - Szanuj Różnorodność, który UEFA prowadzi od ponad 10 lat.

Przypomnijmy, że kapitanowie drużyn Hiszpanii i Portugalii na donieckiej Donbass Arenie, 27 czerwca też ogłosili, że w piłce nie ma miejsca na dyskryminację.

"Jestem dumny z prowadzenia mojego kraju w tak ważnym meczu UEFA Euro 2012. Wraz ze swoimi kolegami stoimy naprzeciw każdemu rodzajowi dyskryminacji. Jesteśmy jedną drużyną niezależnie od naszej religii lub pochodzenia etnicznego. Dlatego wspieramy przesłanie kampanii UEFA Respect Diversity i wzywamy każdego w piłce nożnej do dołączenia do nas" - cytuje Bufona strona UEFA.com

"Ostatnie trzy tygodnie pokazały jak piłka nożna może połączyć ludzi, którzy dzielą wspólną pasję" - dodaje Lahm.

Przed startem Euro 2012, prezydent UEFA Michel Platini podkreślił politykę zerowej tolerancji dla dyskryminacji. Zaznaczył, że sędziowie mają prawo przerwać mecz w razie jakichkolwiek przejawów dyskryminacji - podaje newstatesman.com


Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspaniały mecz !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.