Facebook Google+ Twitter

Bukowiecki: Bigelow będzie kształtowała amerykańskie kino

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-08 13:05

Andrzej Bukowiecki uważa, że bezapelacyjne zwycięstwo filmy "The Hurt Locker. w Pułapce wojny" może oznaczać nową tendencję w amerykańskim kinie. Krytyk filmowy przypomniał, że walka między dramatem Kathryn Bigelow, a Avatarem przypominała oscarową galę z 1971 roku.

Wtedy to trzy statuetki zdobył faworyzowany "Skrzypek na dachu". 5 Oscarów, w tym te najważniejsze za reżyserię i najlepszy film zdobył "Francuski łącznik".

Andrzej Bukowiecki uważa, że decyzje podjęte przez Akademie są słuszne. Uważa jednak, że dwa filmy nie zostały docenione: "Bękarty wojny" i "W chmurach". Krytyk zwraca uwagę, że szczególnie trafną nagrodą była statuetka dla Sandry Bullock. Przypomina, że dzień wcześniej aktorka odebrała Złotą Malinkę dla najgorszej aktorki za rolę w filmie "Wszystko o Stevenie". Oskara otrzymała natomiast za film "The Blind Side", w którym pokazała swoje umiejętności aktorstwa dramatycznego. Andrzej Bukowiecki porównał Sandrę Bullock do Julii Roberts i jej oskarowej roli w "Erin Brockovich".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.