Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30368 miejsce

Bulbulators daje czadu

W sobotę, 10 kwietnia, w Miejskim Ośrodku Kultury Czerwionka-Leszczyny odbędzie się Trzeci Tik Tak Punk Rock Memorial - koncert, dedykowany pamięci zmarłego przed trzema laty Wojtka Tik-Taka Stefana.

Lider "Tohak" daje czadu / Fot. Piotr IglakW środowisku muzycznym punk, z racji wykonywanego zawodu, Wojtek znany jako Tik-Tak, był pierwszym basistą śląskiej grupy Bulbulators. Szarpał on również cztery struny w legendarnej formacji Ramzes & The Hooligans, był także współzałożycielem i basistą rybnickich Rozbiesz Sie (pisownia oryginalna) oraz kilku innych projektów punk/new wave.

Tik Tak do 2000 roku był mieszkańcem Przegędzy. Zapewne wielu jeszcze pamięta młodego punk-zegarmistrza, który z uśmiechem na twarzy przyjmował zepsute czasomierze w sklepie Tik-Tak przy ulicy Raciborskiej w Rybniku. Ostatnie siedem lat życia Wojtek, jak większość młodych spędził na saksach w Holandii i Niemczech, gdzie niestety tragicznie zmarł 12 kwietnia 2007 roku w wieku zaledwie 34 lat.

Tegoroczną edycję memoriału uświetni występ czterech kapel z klimatu punk. Rodzimą, śląską scenę reprezentować będą pomysłodawcy i organizatorzy memoriału - Bulbulators, w roli gości zaś zobaczymy czeski zespół The Fialky, warszawską formację Werwolf 77 oraz gwiazdę tegorocznej edycji, żywą legendę sceny punk z Grudziądza Cela nr 3.

Impreza, mimo że to dopiero trzecia edycja, jest już dość znana nie tylko w kraju, ale i za granicą, czego najlepszym dowodem była wysoka frekwencja, blisko 400 osób na zeszłorocznym koncercie.

tatuaże są nieodzowne / Fot. Piotr IglakGrupa Bulbulators powstała pod koniec 1989, kiedy to gitarzysta Ramzes & The Hooligans - Artur Latosiński postanowił założyć nowy punk band, który wzorując się na klasycznych street punkowych kapelach wydał w roku 2000 pierwszy album „Prawdziwe życie”. Wkrótce po wydaniu płyty z zespołu odszedł basista Tik Tak, którego względy finansowe zmusiły do wyjazdu za granicę. Znany m.in. z grupy Skampararas Paweł Seigel "Gruby" został jego następcą, co przyczyniło się do świetnego przyjęcia przez publiczność, a wydanego dwa lata później drugiego albumu "NIE! NIE! NIE!", zawierającego m.in. takie hity jak „Biało-Czerwoni”, „Pakiet socjalny”, czy „Nie ma kwiatków”. 2004 rok przyniósł kolejny album "Punkophilia" z takimi utworami jak:„Ulubieńcy kobiet”, „Bieda” czy „10 powodów”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Choć punkowe klimaty to nie całkiem mój rejon. To jednak każdy przejaw propagowania "rock and rolla" mnie cieszy. A już całkiem cieszy mnie, gdy głośno o rocku śląskim. Dzięki za informacje i przypomnienie klimatów. Szkoda tylko że mam tak daleko. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mieszkam o "rzut beretem", a też nie będę na koncercie, bo będę robił za kierowcę na weselu kolegi. Pech!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żałujemy z synem ,że nie mieszkamy Czerwionka-Leszczyny ,5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.