Facebook Google+ Twitter

Bułgarska federacja siatkarska chce mundialu

Po organizacji finału Ligi Światowej Bułgarski Związek Piłki Siatkowej marzy o ściągnięciu do siebie turnieju mistrzostw świata w 2018 roku. Na przeszkodzie mogą jednak stanąć wybryki kiboli, którzy popsuli czerwcowy turniej.

Turniej Ligi Światowej rozgrywany był do czasu wyłonienia sześciu najlepszych zespołów (5 + gospodarze). Final Six odbywał się w Sofii, ale cieniem na organizatorach położyło się skandaliczne zachowanie widowni po wygranym przez Polaków 3:0 meczu z reprezentacją Bułgarii.

Jak wyraźnie pokazała relacja na żywo, w stronę biało-czerwonych leciały wówczas wyzwiska oraz różne przedmioty, m. in. butelki. Chamskie zachowanie zostało wszem i wobec potępionie, czasem w ostrych słowach.

„Jeżeli organizatorzy nie są w stanie wpłynąć na własną publiczność, nie są w stanie obronić zawodników, którzy obrywają butelkami czy zapalniczkami po głowach od jakichś pastuchów, to w takim razie nie mają prawa dostawać żadnych turniejów” - powiedział były trener reprezentacji Andrzej Niemczyk.

Po tym, jak skończyła się światowa liga siatkówki, trudno spodziewać się, że Bułgaria będzie mieć w najbliższym czasie możliwość organizowania innych zawodów. Przeczy temu jednak prezes Danczo Lazarow, bowiem według niego FIVB dała związkowi zielone światło w sprawie kandydatury do organizacji MŚ w 2018 roku.

O kandydaturze decydować będzie jednak nie tylko gwarancja poskromienia krewkiej widowni, ale także sytuacja w samym związku, która, ogólnie mówiąc, nie jest najlepsza. Trener reprezentacji oraz wielu zawodników jest ze związkiem z konflikcie, a do tego pojawiają się oskarżenia o nieuczciwość. Bułgarska siatkówka będzie więc musiała przejść niemałą rewolucję, by faktycznie odbudować zaufanie na arenie międzynarodowej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.