Facebook Google+ Twitter

Bulletstorm - Szalony sztorm pocisków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-21 15:22

Tysiące pocisków, wesołe strzelanie i akcje rodem z największych hollywoodzkich filmów. Bulletstorm to produkcja bardzo efektowna i niezwykle grywalna. Co więcej, to tytuł stworzony przez polskie studio People Can Fly.

Ze względu na dużą brutalność i wulgarny język jest to tytuł tylko dla dorosłych graczy. Bulletstorm / Fot. materiały promocyjne

Przeczytaj także: Wywiad z Adrianem Chmielarzem, twórcą gry "Bulletstorm"

Dylematy pirata
Grayson Hunt był komandosem. Razem ze swoim elitarnym oddziałem Dead Echo wykonywał najtrudniejsze zadania w całej galaktyce. Podczas jednej z misji Hunt odkrył, że cały czas był manipulowany. Okazało się bowiem, że Dead Echo wcale nie polowało na terrorystów, ale na dziennikarzy i opozycjonistów. W obliczu tych faktów Hunt postanowił zmienić profesję. Razem ze swoim dawnym oddziałem został grupką wyjętych spod prawa kosmicznych piratów, którzy mają jeden cel - zlikwidować swojego byłego szefa, generała Sorrano. Pragnienie zemsty Hunta, podlewane dużą ilością mocnego alkoholu, ostatecznie w dosyć drastycznych okolicznościach (ale za to jak bardzo widowiskowych!) sprowadza obu oponentów na planetę Stygia. Kiedyś była ona prawdziwym rajem dla turystów. Dziś jest pełna mutantów, rozpadających się budynków po hotelach i... wielkich dinozaurów.

Wielkie strzelanie
Tak się rozpoczyna Bulletstorm.
Dalej jest już tylko lepiej. Nie brakuje tutaj strzelania i ostrego jak brzytwa humoru. Jak nietrudno się domyślić, gracz wciela się właśnie w Graysona Hunta i pomaga mu sfinalizować wendetę. Trzeba przyznać, że historia, mimo iż jest dosyć prosta, to dzięki operowaniu wyrazistymi bohaterami i rewelacyjnym dialogom naprawdę robi pozytywne wrażenie. Tym bardziej że w Bulletstorm wszystko się dzieje z przymrużeniem oka. Cała gra sprawia wrażenie pastiszu innych strzelanin oraz filmów. Łatwo znaleźć wyraźne nawiązania do takich filmów jak chociażby "Godzilla" (to nawiązanie jest wielkie, jak tytułowy japoński jaszczur) czy "Indiana Jones".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.