Facebook Google+ Twitter

Bulwar im. Rotmistrza Pileckiego rozświetlony!

W sobotę 23 stycznia odbył się happening pt. "Rozświetlamy Bulwar Rotmistrza Witolda Pileckiego".

Logo akcji "Tak dla Pileckiego" / Fot. www.takdlapileckiego.plHappening zorganizowała Inicjatywa Obywatelska "Tak dla Pileckiego". W trakcie jego trwania uczestnicy zapalili i rozłożyli ok. 300 zniczy na Bulwarze Rotmistrza Witolda Pileckiego. Mimo mrozu w akcji wzięło udział około pięćdziesiąt osób. Wśród nich zauważono m.in. legendarnego przywódcę "Solidarności Walczącej" - Kornela Morawieckiego oraz byłego wojewodę dolnośląskiego - Krzysztofa Grzelczyka.

W trakcie happeningu głos zabrał Krzysztof Grzelczyk:
Całość poprowadził Andrzej Kofluk, pomysłodawca zmiany nazwy fragmentu Promenady Staromiejskiej na "Bulwar im. Rotmistrza Pileckiego".

Rozświetlony Bulwar im. Rotmistrza Pileckiego / Fot. www.takdlapileckiego.plKrzysztof Grzelczyk i Andrzej Kofluk / Fot. www.takdlapileckiego.plCelem społeczności skupionej wokół Inicjatywy Obywatelskiej oraz portalu www.takdlapileckiego.pl jest zaistnienie we Wrocławiu godnego miejsca upamiętniającego rotmistrza Witolda Pileckiego, osoby - ikony losów Polski w XX wieku i symbolu walki z niemieckim i sowieckim totalitaryzmem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie oraz na profilu akcji, w popularnym serwisie społecznościowym.

Każdy, kto chce poprzeć projekt nazwy Bulwaru Rotmistrza Witolda Pileckiego może dokonać swojego wpisu na stronie www.takdlapileckiego.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.01.2010 08:35

Mimo, że Pilecki był niezłym "Kozakiem", bohaterem, patriotą i wzorcem godnym naśladowania to kompletnie nie rozumiem dlaczego akurat inicjatorzy akcji chcą zmienić historyczną nazwę promenady. Trochę to moim zdaniem na siłę wszystko. Nie dziwi mnie opór przeciwko zmianie nazwy promenady, która przecież nie nazywa się w sposób mogący kogoś razić. Nie prościej nadać imię Pileckiego innej, jakiejś nowej ulicy ? Myślę, że we Wrocławiu znajdzie się trochę ulic, których nazwy odnoszą się do realiów PRL. a które tym samym idealnie nadają się do zmiany.

A teraz trzy grosze do samej relacji. Bez urazy, ale kiedy autor pisze o 50 osobach na akcji, a pokazuje 3 osoby wygląda to trochę na jakieś bicie piany. Akcja miała polegać na rozświetleniu ulicy, a zapalono po prostu karton świeczek.

Tak na marginesie niebawem rocznica śmierci innego bohatera - ś.p. Eligiusza Niewiadomskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.