Facebook Google+ Twitter

Bumar chce podbić zagraniczne rynki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-22 15:32

Największe konsorcjum zbrojeniowe w Polsce - Grupa Bumar - przygotowuje się do podboju zagranicznych rynków. Firma planuje zaistnieć na szeroką skalę między innymi na Bliskim i Dalekim Wschodzie oraz w Ameryce.

"Mamy duży apetyt" - powiedział prezes Bumaru, Edward Nowak. Władze konsorcjum mają ambicje stać się wiodącym eksporterem na wybranych rynkach. "Prowadzimy rozpoznanie, szukamy różnych partnerów do naszych biznesów" - podkreślił prezes Nowak.

Firma jest już obecna i rozpoznawalna w Malezji, gdzie kończy kontrakt na dostawę czołgów PT-91M. Niedługo rozstrzygnie się też sprawa dostaw sprzętu dla indyjskiego ministerstwa obrony. Chodzi między innymi o dostawę systemów uzbrojenia.

Duże zainteresowanie polskim sprzętem wojskowym wykazują również Wietnamczycy. Prezes Grupy Bumar twierdzi, że każda wizyta z tego regionu świata kończy się ciekawymi propozycjami współpracy. "Wietnam to ogromny rynek i ogromne możliwości właściwie we wszystkim" - uważa Edward Nowak.
Władze Bumaru przygotowuje się też do podboju rynku europejskiego. Prezes konsorcjum uważa, że jest to możliwe dzięki zawieraniu porozumień z innymi firmami zbrojeniowymi. Na przykład w ubiegłym roku Bumar podpisał strategiczne porozumienie z norweskim Nammo AS.

Oba koncerny chcą stworzyć wiodący w Europie zakład produkcji silników rakietowych. Innym posunięciem, które ma pomóc w zdobywaniu europejskiego rynku, było podpisanie porozumienia z amerykańskim koncernem Navistar Defense. To producent pojazdów o wzmocnionej odporności na wybuchy min - pułapek, tak zwanych MRAPów.

Dzięki współpracy z Navistarem Bumar ma też szansę wejść do Europy z silnikami wysokoprężnymi, a dla polskiej armii produkować nowoczesne auta ciężarowe o jednolitej konstrukcji podwozia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.