Facebook Google+ Twitter

Bumar: Porozumienie z norweskim koncernem NAMMO o współpracy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-22 15:09

Największe polskie konsorcjum zbrojeniowe Bumar podpisało porozumienie o współpracy z norweskim koncernem NAMMO AS. Umowa przewiduje współpracę strategiczną, łącznie z wniesieniem przez Norwegów kapitału w polskie spółki.

Prezes Grupy Bumar Edward Nowak uważa, że na współpracy z NAMMO skorzystają przede wszystkim spółki wchodzące w skład Dywizji Bumar-Amunicja, czyli takie firmy jak Mesko ze Skarżyska Kamiennej czy Dezamet z Nowej Dęby. Zakłady te w przyszłości będą mogły produkować nowoczesną amunicję małego, średniego i dużego kalibru.

Prezes polskiego konsorcjum jest zainteresowany poszerzeniem kooperacji także w Zakładach Produkcji Specjalnej Gamrat w Jaśle, gdzie w przyszłości można będzie produkować nowoczesne silniki rakietowe. Obecnie - dzięki umowom offsetowym - Gamrat produkuje uzbrojenie do myśliwców F-16 i transporterów opancerzonych Rosomak.

Podpisane porozumienie zakłada, że norweski koncern NAMMO wniesie do spółek Bumaru swoje licencje, technologię oraz wyposażenie produkcyjne. Z kolei dzięki kooperacji z Polską Norwegowie będą dysponować nadal uzbrojeniem najwyższej jakości, ale tańszym w produkcji.

Ścisła współpraca obu koncernów da im przewagę - jak zapewniają prezesi obu konsorcjów - na rynkach międzynarodowych.

Bumar i NAMMO współpracują od 10 lat. Po raz pierwszy jednak współpraca będzie polegała na tym, że obie firmy będą reprezentowały i promowały wzajemnie swoje produkty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.