Facebook Google+ Twitter

Bumar zamyka kontrakt malezyjski na kredyt

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-26 11:38

Dobiega końca największy kontrakt w historii polskiego przemysłu zbrojeniowego. Grupa Bumar czeka na odbiór przez Malezję ostatnich wozów zabezpieczenia technicznego.

Będą one dopełnieniem 48 czołgów PT 91-M, które Malezja kupiła od holdingu.

Na ostatni etap kontraktu Bumar musiał wziąć kredyt na 18 milionów dolarów. Zaciągnięto go we francuskim banku - mówi prezes Grupy, Edward Nowak. Negocjacje z polskim bankiem zakończyły się fiaskiem. Dostawa jest gotowa i czeka na wysyłkę.

Prezes Nowak przyznał w rozmowie z IAR, że kredyt został udzielony pod zastaw spółki Radwar. Takie było życzenie banku. Według Edwarda Nowaka nie oznacza to zagrożenia dla spółki. Jeśli partnerzy nie spłacą kredytu, zrobi to Bumar.

Edward Nowak zaprzeczył, jakoby decyzję o zaciągnięciu kredytu podjął bez wiedzy Zgromadzenia Wspólników i rady nadzorczej. W organach tych są przedstawiciele Ministerstwa Skarbu i Obrony Narodowej.

Wczorajsza "Rzeczpospolita" sugerowała, że decyzja o zaciągnięciu kredytu w obcym banku odbyła się w tajemnicy, a w dodatku z narażeniem spółki Radwar, której akcje są zastawione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.