4763 miejsce

Bundesliga: Błaszczykowski zadebiutował w VfL Wolfsburg

W poniedziałek reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski, podpisał kontakt na trzy lata z niemieckim VfL Wolfsburg. Polak zadebiutował w nowym klubie w meczu towarzyskim z Malmoe. Spędził na boisku 45 minut, a jego zespół wygrał 1:0.

/ Fot. Damian Kościesza/Gol24.plJakub Błaszczykowski od poniedziałku oficjalnie jest piłkarzem "Wilków". W pierwszym spotkaniu wystąpił w podstawowym składzie, a na murawie spędził 45 minut. Jego nowy klub wygrał na wyjeździe towarzyski mecz ze szwedzkim Malmoe 1:0. Jedyną bramkę dla Wolfsburga zdobył w 85. minucie Ricardo Rodriguez, który reprezentuje Szwajcarię.

Błaszczykowski przez ostatni rok nie miał zbyt wielu okazji, by występować w meczach. Został wypożyczony do Fiorentiny, w której barwach rozegrał zaledwie 15 spotkań, m.in. z powodu kontuzji. Natomiast od 2007 roku był piłkarzem Borussi Dortmund, ale od momentu przyjęcia nowego trenera - Thomasa Tuchela niewiele razy miał szansę zaprezentować się na boisku.