Bundesliga. Borussia Dortmund przegrała z VfL Wolfsburg!

Sensacja w Bundeslidze! W meczu 16. kolejki, aktualny mistrz Niemiec Borussia Dortmund przegrał na własnym stadionie 2:3 z VfL Wolfsburg.

piłkarze Vfl Wolfsburg / Fot. Tsutomu TakasuTradycyjnie już na stadionie w Dortmundzie pojawił się komplet publiczności. 80 tysięcy fanów Borussi, przybyło na to spotkanie aby zobaczyć okazały triumf zespołu Jürgena Kloppa.

Na początku, wszystko szło zgodnie z planem. W 6 minucie tego spotkania pięknym strzałem Marco Reus otworzył wynik meczu. Kolejne fragmenty to ciągłe ataki BVB. W 16 minucie, dobrej okazji po podaniu Goetze nie wykorzystał Robert Lewandowski. Trzy minuty później, próbował Marcel Schmelzer, jednak jego strzał został zablokowany. Świetne podanie w 25 minucie otrzymał Lewandowski, jednak przegrał pojedynek z Benaglio.

Dramat Borussi rozpoczął się od fantastycznej akcji Wilków w 34 minucie. Piłkę w polu karnym dotknął ręką Marcel Schmelzer, a sędzia Starke nie zawahał się dyktując jedenastkę dla gości. Dodatkowo Schmelzer został ukarany czerwoną kartką! Rzut karny pewnie zamienił na bramkę Diego. Od 35 minuty gospodarze grali w dziesiątkę. Goście podbudowani takim obrotem spraw, ruszyli do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 40 minucie po dośrodkowaniu Diego, bramkę głową zdobył Naldo!. Piłkarze Borussi w szoku, wystarczyło pięć minut aby stracili dwa gole. W 45 minucie świetną okazję dla BVB zdążył jeszcze zmarnować Gündogan i gospodarze na przerwę schodzą przegrywając 1:2.

Druga połowa zaczęła się od zmiany w Borussi. Na boisku pojawił się Perisić, w miejsce Leitnera. Chwilę później bardzo niecelny strzał oddał Lewandowski. Chwilowo wyglądało na to, że goście są usatysfakcjonowani rezultatem i spokojnie prowadzą atak pozycyjny.