Bundesliga: Borussia Dortmund wygrywa na inaugurację. Grali Polacy

Borussia Dortmund pokonała w pierwszym meczu nowego sezonu Hamburger SV 3:1 (2:0). W pierwszym składzie zagrali Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski, a z ławki rezerwowej wszedł Jakub Błaszczykowski.

/ Fot. EPA/Roland WeihrauchW pierwszej kolejce nowego sezonu Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Hamburger SV 3:1 (2:0).

Od pierwszych minut spotkania, na boisku dominowali gospodarze. Utrzymywali się przy piłce, dzięki czemu Hamburger miał na placu gry mało do powiedzenia. Dzięki dobrej grze, pierwszego gola Borussia zdobyła już w 17. minucie meczu, a strzelił go Kevin Grosskreutz po podaniu Mario Goetze. Zaledwie dwanaście minut później, było już 2:0. Po kapitalnej asyście byłego zawodnika m.in. Delty Warszawa Roberta Lewandowskiego, bramkę zdobył Mario Goetze. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i Borussia prowadziła 2:0.

Druga połowa to dalsza dominacja mistrzów Niemiec, którą szybko udowodnili trzecim trafieniem. Po raz drugi bramkarza gości pokonał Grosskreutz. Po osiągnięciu trzech bramek przewagi, gospodarze zwolnili tempo gry i nie spieszyli się z tworzeniem kolejnych akcji. Goście, pomimo dużej straty, cały czas próbowali strzelić gola, co udało im się w 79. minucie za sprawą Roberta Teshe. W końcówce, żółtą kartkę dostał jeszcze Robert Lewandowski. Wynik do ostatniej minuty nie uległ już zmianie. Borussia pokonała Hamburger 3:1.

Cieszy pierwsza wygrana najbardziej "polskiego" zespołu Bundesligi. Dodatkowo, świetny występ w barwach gospodarzy zaliczył Robert Lewandowski, który wreszcie powraca do formy jaką prezentował w polskiej lidze. Miejmy nadzieję, że do świetnej asysty, niedługo dopisze zdobycz bramkową. Póki co, Borussia pewnie pokonała Hamburger SV i udowodniła, że wynik osiągnięty w poprzednim sezonie, nie był tylko przypadkiem.

Borussia Dortmund - Hamburger SV 3:1 (2:0)
Bramki: Grosskreutz (17.) i (48.), Goetze (29.) - Teshe (79.)

Borussia: Weidenfeller, Piszczek, Santana, Hummels, Löwe (75. Perišić), Götze (75. Błaszczykowski), Gündoğan, Bender, Kagawa (90. Kehl), Großkreutz, Lewandowski.

Hamburger SV: Drobný, Diekmeier, Mancienne, Westermann, Aogo, Töre, Kačar (73. Tesche), Rincón, Guerrero (42. Hatira), Elia (46. Jansen), Petrić.