Bundesliga: Borussia Dortmund wygrywa, Robert Lewandowski strzela

Borussia Dortmund pokonała w 3. kolejce Bundesligi FC Nürnberg 2:0 (0:0). Jedną z bramek strzelił reprezentant Polski Robert Lewandowski.

Stadion Borussi Dortmund / Fot. Wolfgang Hunscher, C.C. 3.0W meczu 3. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością FC Nürnberg 2:0 (0:0).

W pierwszej połowie oba zespoły grały bardzo ospale. Dużym zaskoczeniem była postawa gospodarzy, którym brakowało pomysłu na grę. Dobrym podsumowaniem pierwszej części meczu może być fakt, iż Borussia oddała zaledwie jeden celny strzał. Do przerwy na boisku mieliśmy bezbramkowy remis.

Na drugą połowę ekipa z Dortmundu wyszła odmieniona. Gra mistrzów Niemiec zaczęła się kleić, przez co stwarzali sobie dogodne sytuacje. Dzięki takiej postawie już w 50. minucie Borussia objęła prowadzenie. Bramkę zdobył były piłkarz m.in. Delty Warszawa i Lecha Poznań Robert Lewandowski. Polak wykorzystał podanie Mario Goetze i ładnym strzałem pokonał bramkarza gości. Parę minut później, powinno być 2:0. Po świetnym podaniu Kagawy, sam na sam z golkiperem Nuernberg ponownie znalazł się Lewandowski, jednak strzelił prosto w niego. W 81. minucie meczu wynik ustalił Grosskreutz. Zawodnik Borussi oddał strzał zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i zmyliła bramkarza. Do końca meczu więcej bramek nie padło. Borussia pokonała FC Nuernberg 2:0.

W meczu z FC Nuernbeg wystąpili wszyscy trzej Polacy. Wcześniej wspomniany Lewandowski zszedł z boiska w 72. minucie meczu, Piszczek rozegrał pełne 90 minut, a Jakub Błaszczykowski pojawił się na placu gry na ostatnie 25 minut.

Borussia Dortmund - FC Nuernberg 2:0 (0:0)
Bramki: Lewandowski (50), Grosskreutz (81)

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!