Bundesliga. Borussia Dortmund zremisowała z Bayerem

W meczu 4. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Bayerem Leverkusen.

Stadion Bayeru Leverkusen / Fot. H005, C.C. 3.0W spotkaniu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Bayerem Leverkusen.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Bayeru Leverkusen. Gospodarze mieli więcej pomysłu na grę i to oni dłużej utrzymywali się przy piłce. Świetnie spisywała się jednak defensywa Borussi, która nie pozwalała przeciwnikom na dotarcie do bramki. Dwa razy w trakcie pierwszych 45 minut bramkarz gości Weidenfeller musiał wykazać się znakomitymi interwencjami.

Już w 6. minucie gry obronił sytuację sam na sam z Schurrle. Następne minuty to dalsze ataki Bayeru, jednak nie stwarzały one większych zagrożeń. W 24. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego świetnym strzałem głową popisał się Reinartz, jednak jego uderzenie świetnie obronił Weidenfeller. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie.

Na początku drugiej połowy inicjatywę przejęła Borussia, jednak dopiero w 61. minucie stworzyła sobie szansę na objęcie prowadzenia. Po podaniu byłego piłkarza m.in. Delty Warszawa Roberta Lewandowskiego sytuację sam na sam zmarnował Kagawa. Trzy minuty później za brutalny faul wyleciał z boiska Kadlec i gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Od tego momentu rozpoczęła się fala ataków Borussi.

Bramkarz Leverkusen's Bernd Leno (L) broni bramki przed gradzami Dortmundu Shinji Kakawą (R) and Ivanem Perisiciem. / Fot. EPA/OLIVER BERGSwoje szanse zmarnowali kolejno Perisic i Goetze. Ten drugi chwilę później wyleciał z boiska za niesportowe zachowanie i stan drużyn się wyrównał. Tuż po czerwonej kartce sędzia nie uznał gola zdobytego przez gości po wrzutce z rzutu wolnego i nakazał jego powtórzenie. Do końca gry obie ekipy nie starały się już specjalnie zmienić losów spotkania. Bayer zremisował z Borussią 0:0.

Remis między pierwszym, a drugim zespołem zeszłego sezonu jest dość sprawiedliwym wynikiem. Obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie gola, a do szczęścia zabrakło dobrego wykończenia. W meczu wystąpili wszyscy trzej Polacy. Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w 80. minucie gry, a Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski rozegrali pełne spotkanie.

Bayer 04 Leverkusen - Borussia Dortmund 0:0

Bayer: Leno, Castro, Toprak, Reinartz, Kadlec, Bender, Rolfes, Augusto (69 Balitsch), Sam, Kießling, Schürrle.

Borussia: Weidenfeller, Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer, Götze, Gündoğan, Bender, Kagawa (80 Błaszczykowski), Großkreutz (63 Perišić), Lewandowski.