25673 miejsce

Bundesliga. Borussia pokonała Augsburg. Hattrick Lewandowskiego

W meczu 8. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała ostatnie w tabeli FC Augsubrg 4:0 (2:0). Pierwszego hattricka w swoich występach w Borussi zdobył Robert Lewandowski.

Borussia Dortmund / Fot. Pro2, C.C. 3.0W meczu 8. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała ostatnie w tabeli FC Augsubrg 4:0 (2:0). Pierwszego hattricka w swoich występach w Borussi zdobył były zawodnik m.in. Delty Warszawa Robert Lewandowski. Polak zaliczył również asystę przy golu Mario Goetze.

W meczu z Augsburgiem od początku spotkania wystąpili trzej Polacy. Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski rozegrali pełne 90 minut, a Jakub Błaszczykowski plac gry opuścił w 62. minucie.

Od początku spotkania dominującym zespołem byli gospodarze. Borussia zdecydowanie zaatakowała rywala i co chwilę stwarzała sobie okazje do zdobycia gola. Goście nastawili się na grę z kontry, co szybko mogło przynieść im prowadzenie. Brinkmann po nieporozumieniu zawodników gospodarzy, skierował piłkę do pustej bramki, a tuż sprzed linii bramkowej wybił ją Santana. Było to jednak jedno z niewielu zagrożeń, które Augsburg stworzył pod bramką Weidenfellera. W 30. minucie gry bramkę na 1:0 zdobył Robert Lewandowski. Po zamieszaniu w polu karnym, Polak przyjął piłkę i uderzeniem z woleja po długim rogu bramki, zdobył pierwszego gola w meczu. Po objęciu prowadzenia Borussia złapała wiatr w żagle i szybko chciała dobić rywala. Tuż przed końcem pierwszej części gry drugie trafienie zaliczył Lewandowski. Wrzuconą przez Goetze piłkę w pole karne, w okolice szesnastego metra wybili obrońcy. W tym miejscu stał niepilnowany napastnik reprezentacji Polski i bez problemu pokonał bramkarza gości. Do przerwy Borussia prowadziła 2:0.