Bundesliga: Borussia pokonała Bayer. Asysta Błaszczykowskiego

W spotkaniu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Bayer Leverkusen 1:0 (1:0). Asystę przy jedynym golu dla mistrzów Niemiec zaliczył Jakub Błaszczykowski.

Stadion Borussi Dortmund. / Fot. Dmitrij Rodionov, C.C. 3.0W spotkaniu 21. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Bayer Leverkusen 1:0 (1:0). W meczu zagrało trzech Polaków. Były gracz m.in. klubu z ulicy Jeziornej w Warszawie, Robert Lewandowski, przebywał na boisku do 77. minuty; Jakub Błaszczykowski zmieniony został w 87. minucie; a Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut

Od pierwszego gwizdka sędziego, gospodarze starali się narzucić swoje tempo gry. Borussia więcej utrzymywała się przy piłce i spokojnie szukała dogodnej sytuacji. Pierwszą okazję do zdobycia gola mieli jednak goście. Bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego, Romana Weidenfellera pokonać próbował Castro, jednak golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Kolejne minuty to szarpana gra z obu stron, która nie przynosiła większego zagrożenia pod bramkami. Dopiero w końcówce pierwszej połowy znów do natarcia ruszyła Borussia. Jako pierwszy świetną akcję zmarnował Kevin Grosskreutz, który w dogodnej sytuacji trafił prosto w bramkarza Bayeru. Chwilę później dobrze spisujący się dziś Leno, ubiegł wybiegającego sam na sam Roberta Lewandowskiego. Wreszcie w 45. minucie meczu gola zdobyli gospodarze. Jakub Błaszczykowski dograł do Kagawy, a Japończyk w polu karnym bez problemu ograł obrońcę Bayeru i pokonał bezradnego Leno. Do przerwy Borussia prowadziła 1:0.

Na początku drugiej części gry znów dużo roboty miał golkiper Bayeru. W najlepszej sytuacji znów mógł znaleźć się Lewandowski, jednak Leno po raz kolejny okazał się szybszy od napastnika mistrza Niemiec. Następnie błąd popełnił Łukasz Piszczek. Polak nie upilnował Bendera, który zdołał dośrodkować, a w świetnej sytuacji znalazł się Schurrle. Na szczęście dla podopiecznych Juergena Kloppa, Roman Weidenfeller cało wyszedł z opresji. Później swoje szanse na zdobycie bramki mieli jeszcze Subotic i ponownie Grosskreutz, jednak w obu przypadkach brakowało dokładności i szczęścia. Więcej bramek w meczu nie padło i Borussia skromnie pokonała Bayer Leverkusen 1:0.

Wygrana nad Bayerem pozwoliła podopiecznym Juergena Kloppa utrzymać pozycję lidera Bundesligi. W następnej kolejce Borussia na wyjeździe zmierzy się z Herthą Berlin. W pierwszym meczu tych zespołów lepszy okazał się zespół ze stolicy Niemiec, który pokonał Dortmundczyków 1:2.

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 1:0 (1:0)
Bramka: Kagawa (45')