Bundesliga. Borussia pokonała Werder. Grał Lewandowski

W meczu 9. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Werder Brema 0:2 (0:1).

Mecz Borussii Dortmund / Fot. Pro2W meczu 9. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Werder Brema 0:2 (0:1). Prawie całe spotkanie w barwach gości rozegrał były zawodnik m.in. K.S. Delty Warszawa, Robert Lewandowski.

Od początku mecz toczył się w dobrym tempie. Oba zespoły szukały szansy na szybkie objęcie prowadzenia. Pierwsze minuty należały do Borussi, która kilkakrotnie zagroziła bramce gospodarzy. Werder rozkręcał się z minuty na minutę, a pokonać stojącego w bramce gości Wiedenfellera, wielokrotnie próbował Pizarro. Kolejne minuty to gra "akcja za akcję", jednak żadna z nich nie przyniosła gola. Tuż przed przerwą goście objęli prowadzenie. Bardzo dobrym strzałem popisał się Ivan Perisic, a bramkarz Werderu był bez szans. Do przerwy Borussia prowadziła 0:1.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla Borussii. Strzelec gola, Perisic otrzymuje drugą żółtą kartkę i musi opuścić plac gry. Goście praktycznie przez drugie 45 minut musieli grać w osłabieniu. Werder rzucił się do ataku i raz po raz atakował bramkę Weidenfellera. Zespół z Dortmundu nastawił się na grę z kontry, z czego swoje szanse miał m.in. Lewandowski. W 71. minucie niespodziewanie drugiego gola zdobyli goście. Po asyście Matsa Hummelsa bramkarza pokonał Patrick Owomoyel. Zespół gospodarzy stracił wiarę w zwycięstwo i do ostatniej minuty nie stworzył już sobie dogodnej sytuacji. Borussia miała jeszcze szansę na podwyższenie wyniku, jednak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kevin Grosskreutz. Borussia pokonała Werder 0:2.

Po raz pierwszy od dziewięciu lat Borussii udało się pokonać na wyjeździe Werder. Zespół z Dortmundu pokazał charakter i nie poddał się, mimo iż przez długi czas grał w osłabieniu. Kolejny mecz podopieczni Juergena Kloppa rozegrają w środę. W rozgrywkach Ligi Mistrzów, mistrz Niemiec zagra z Olympiakosem Pireus.

Z trójki Polaków występujących w Borussi, w meczu zagrał jedynie Robert Lewandowski, który na placu gry przebywał przez 87. minut. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Błaszczykowski, a Łukasz Piszczek nie znalazł się w meczowej "18".

Werder Brema - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Bramki: Perisic (42), Owomoyela (71)

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.