Bundesliga. Borussia przegrała z Hannoverem. Grali Polacy

W meczu 6. kolejki ligi niemieckiej Borussia Dortmund uległa na wyjeździe Hannoverowi 96 2:1 (0:0). W spotkaniu zagrało czterech Polaków.

mecz Borussi Dortmund / Fot. Pro2, C.C. 3.0W spotkaniu 6. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund uległa na wyjeździe Hannoverowi 96 2:1 (0:0). Asystę przy jedynej bramce gości zaliczył były zawodnik m.in. Delty Warszawa, Robert Lewandowski.

Mecz od pierwszych minut nie zachwycał tempem gry. Oba zespoły czekały na to co pokaże rywal, a same nie kwapiły się do zawrotnych ataków. Z minuty na minutę zespoły rozkręcały się, a sygnałem do ataku była pierwsza sytuacja Borussi z 18. minuty gry. Wtedy z rzutu wolnego uderzał Perisic i dał znak bramkarzowi Hannoveru, że mistrzowie Niemiec przyjechali po zwycięstwo. Kolejne minuty to gra "akcja za akcję". Swoje szanse marnowali odpowiednio w zespole gospodarzy Ya Konan, Stoppelkamp, a w Borussi dwukrotnie Jakub Błaszczykowski. Do przerwy mieliśmy zatem bezbramkowy remis.

Druga część meczu nie różniła się od pierwszej. Tym razem od ataków zaczęli gospodarze, jednak stojący w bramce Weidenfeller był nie do pokonania. W 63. minucie gry prowadzenie obejmuje Borussia. Po asyście Roberta Lewandowskiego bramkę zdobył Kagawa. Zaledwie dziesięć minut później okazję do podwyższenia wyniku zmarnował wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Großkreutz. Kiedy wszyscy na stadionie myśleli, że wynik nie ulegnie już zmianie to zabójczą końcówkę zaprezentowali zawodnicy Hannoveru. W 87. minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie do piłki wyskoczył Haggui i strzałem głową wyrównał stan meczu. Kiedy piłkarze gości nie zdążyli otrząsnąć się jeszcze po stracie bramki, Hannover objął prowadzenie. Przy biernej postawie obrońców Borussi, Ya Konan mocnym strzałem zza pola karnego pokonał Weidenfellera. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Borussia przegrała z Hannoverem 2:1.