Bundesliga: Borussia przegrała z Hoffenheim. Polacy nie pomogli

Borussia Dortmund uległa na wyjeździe w 2. kolejce Bundesligi TSG Hoffenheim 1:0 (1:0).

/ Fot. PAP/EPA/UWE ANSPACHPo pewnej wygranej na inaugurację sezonu, w drugim ligowym spotkaniu Borussia Dortmund musiała uznać wyższość rywala. Lepsi od mistrzów Niemiec okazali się zawodnicy TSG Hoffenheim.

W podstawowym składzie Borussii wyszło, podobnie jak w poprzednim spotkaniu, dwóch Polaków. Świetnie spisujący się były gracz m.in. Delty Warszawa Robert Lewandowski oraz Łukasz Piszczek.

Mecz doskonale rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w 9. minucie gry objęli prowadzenie. Sejad Salihović pięknie przymierzył z rzutu wolnego i pokonał Weidenfellera. Kolejne minuty to konsekwentna gra Hoffenheim. Popularni "Wieśniacy" stosowali wysoki pressing co sprawiało Borussii wiele kłopotów. Do pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie gra niewiele się zmieniła. Hoffenheim nie dało się zepchnąć do defensywy, ale też nie odkrywało się. Goście próbowali konstruować akcje, jednak szło im to dość nieporadnie. Sporo ożywienia do gry wniósł wprowadzony w 54. minucie Jakub Błaszczykowski, jednak nawet on nie był w stanie odmienić losów meczu. Ostatecznie Borussia przegrała z Hoffenheim 1:0 (1:0)