Bundesliga: Borussia remisuje, Bayern goni czołówkę

Zaskakujący wynik uzyskała Borussia Dortmund, która jedynie zremisowała z Vfb Stuttgart. Coraz lepiej spisujący się za to Bayern Monachium rozgromił Kaiserslautern. Hattricka w bawarskim zespole zaliczył Mario Gomez.

Lider Bundesligi Borussia Dortmund z trzema Polakami w składzie zremisowała na własnym stadionie z Vfb Stuttgart 1:1 (1:0). Gospodarze wyszli na prowadzenie w 43. minucie gry dzięki Mario Gotze. Wynik utrzymywał się bez zmian aż do 84. minuty, gdy Pawieł Pogriebniak wpadł w pole karne drużyny z Dortmundu i strzałem w samo okienko bramki pokonał Romana Weidenfellera. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i lider Bundesligi zremisował z przedostatnią ekipą w tabeli.

Wszyscy trzej Polacy wystąpili w meczu. Jakub Błaszczykowski został zmieniony w 63. minucie, a na jego miejsce wszedł Lucas Barrios, Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie, a Robert Lewandowski opuścił boisko w doliczonym czasie gry. Niestety były zawodnik Lecha Poznań zmarnował znakomitą okazję. W 57. minucie gry dostał znakomite podanie, miał przed sobą bramkę opuszczoną przez bramkarza i jedynie zaasekurowaną przez paru obrońców, ale źle przymierzył i przestrzelił obok słupka.

Na trzecie miejsce w tabeli awansował Bayern Monachium, który rozgromił przed własną publicznością 1. FC Kaiserslautern 5:1 (1:0). Przed przerwą jedyne trafienie zaliczył Arjen Robben, który w poprzedniej kolejce wrócił po półrocznej kontuzji. W drugiej połowie bramki dorzucili Mario Gomez (3 gole - 46, 80 i 85 minuta gry) oraz Thomas Mueller w doliczonym czasie gry. Dzięki tej wygranej Bayern wyprzedził w tabeli FSV Mainz (porażka z Vfl Wolfsburg 0:1) oraz Bayer Leverkusen (swój mecz rozgrywa dopiero jutro).