Bundesliga. Borussia znów zwycięska. Grali Polacy

W spotkaniu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund pewnie pokonała Hoffenheim 3:1 (2:0). W barwach mistrzów Niemiec wystąpiła trójka Polaków. Pełne 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek, a w 77. minucie boisko opuścili Jakub Błaszczykowski i były zawodnik m.in klubu znad Jeziorka Czerniakowskiego, Robert Lewandowski.

Stadion Borussii Dormund / Fot. Urban2004, C.C. 3.0W spotkaniu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pewnie pokonała Hoffenheim 3:1 (2:0). W barwach mistrzów Niemiec wystąpiła trójka Polaków. Pełne 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek, a w 77. minucie boisko opuścili Jakub Błaszczykowski i były zawodnik m.in klubu znad Jeziorka Czerniakowskiego, Robert Lewandowski.

Zgodnie z przewidywaniami mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Szansę na zdobycie gola dwukrotnie miał Robert Lewandowski, jednak piłka po jego strzałach lądowała poza bramką strzeżoną przez Starke. Hoffenheim również zagroziło Borusii, lecz po raz kolejny między słupkami świetnie spisywał się Weidenfeller, który zażegnał niebezpieczeństwo. W 16. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Sebastian Kehl przejął piłkę i dograł ją do Kagawy, a Japończyk bez problemu wpakował piłkę obok interweniującego golkipera gości. Następne minuty to gra akcja za akcję. Zarówno jedna, jak i druga ekipa, miały okazje bramkowe, jednak brakowało skuteczności. W 31. minucie gry prowadzenie Borussii podwyższył Grosskreutz, a asystę przy bramce zaliczył Błaszczykowski. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry okazję do zdobycia kontaktowego gola miał Babel, lecz po raz kolejny lepszy okazał się Weidenfeller i do przerwy Borussia prowadziła 2:0.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 55. minucie zdobyli trzeciego gola w tym meczu. Po raz drugi strzelcem został Kagawa, który przeprowadził efektowną dwójkową akcję z Kevinem Grosskreutzem. Po podwyższeniu prowadzenia podopieczni Juergena Kloppa zwolnili tempo, a więcej do powiedzenia miało Hoffenheim. W 64. minucie kibice w Dortmundzie obejrzeli ostatniego gola tego spotkania. Bardzo dobry strzał oddał Johnson i zapewnił gościom honorowe trafienie. Jeszcze w końcówce swoje szanse zmarnowali Lewandowski i Barrios. Ostatecznie Borussia pokonała Hoffenheim 3:1.

Borussia dzięki zwycięstwu utrzymała drugą lokatę w lidze z 40 punktami na swoim koncie. Tyle samo oczek ma jeszcze prowadzący w tabeli Bayern Monachium oraz trzecie Schalke Gelsenkirchen.

Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (2:0)
Bramki: Kagawa (16) i (55), Grosskreutz (31) - Johnson (64)