Bundesliga: BVB znów zwycięża i prowadzi w tabeli. Asysta Piszczka

W spotkaniu 20. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe FC Nurnberg 2:0. Asystę przy pierwszym golu zaliczył obrońca reprezentacji Polski, Łukasz Piszczek.

Stadion FC Nurnberg / Fot. Eigenes Werk, C.C. 3.0W spotkaniu 20. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe FC Nurnberg 2:0. Asystę przy pierwszym golu zaliczył obrońca reprezentacji Polski, Łukasz Piszczek. Oprócz niego na boisku wystąpiło jeszcze dwóch Polaków. Były zawodnik m.in. Delty Warszawa, Robert Lewandowski plac gry opuścił w 73. minucie gry, a Jakub Błaszczykowski zmieniony został 15 minut później.

Mimo zimowej aury spotkanie toczyło się w dobrym tempie. W pierwszych minutach to Borussia była stroną przeważającą, jednak z biegiem czasu to gospodarze zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką Weidenfellera. Pierwszą kapitalną okazję do zdobycia gola mieli właśnie gracze z Nurnberg. W pojedynku sam na sam z golkiperem gości, gorszy okazał się Maroh. Chwilę później interwencja Shingi Kagawy po strzale Simmonsa uratowała Borussię przed utratą gola. Nie był to koniec natarcia gospodarzy. Za kilka minut dwie szanse zmarnował Pekhart. Najpierw strzał Czecha świetnie obronił Weidenfeller, a następnie Pekhart już sam fatalnie przestrzelił z najbliższej odległości.

Borussia pobudzona ostrymi atakami gospodarzy zaczęła grać nieco bardziej ofensywnie. Za chwilę w sytuacji sam na sam znalazł się Robert Lewandowski, jednak trafił wprost w bramkarza. Szanse na zdobycie gola mieli jeszcze Grosskreutz i znów Lewandowski, jednak obaj nie znaleźli drogi do bramki przeciwnika. Do końca pierwszej połowy, mimo wielu okazji, nikt nie zdołał objąć prowadzenia w tym meczu.

Drugą część spotkania z "wysokiego C" rozpoczęli gracze Borussii. Już w 48. minucie po świetnej akcji Leitnera, Piszczka i Kehla, ten ostatni pokonał golkipera Nurnberg. Zdobyty gol wpłynął na widowisko, które stało się mniej dynamiczne. Gra toczyła się głównie w środku boiska, dominowały błędy i brak dokładności. Mimo tego, zarówno jeden, jak i drugi zespół, wciąż szukał okazji do pokonania bramkarza przeciwnika. Na drugiego gola w tym meczu kibice czekali do 82. minuty. Wtedy wprowadzony za Lewandowskiego Barrios zdobył swoją pierwszą w tym sezonie, a drugą dla zespołu, bramkę w meczu i ustalił wynik spotkania. Ostatnie minuty to w wykonaniu obu ekip, wyczekiwanie na końcowy gwizdek. Borussia pokonała Nurnberg 0:2.

Podopieczni Juergena Kloppa odnieśli bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo. Dziś wiadomo już, że dzięki remisom Schalke i Bayernu Monachium, Borussia stała się samodzielnym liderem Bundesligi. Martwi mecz bez zdobytej bramki Roberta Lewandowskiego. Miejmy jednak nadzieję, że jest to tylko chwilowy przestój Polaka.

FC Nurnberg - Borussia Dortmund 0:2 (0:0)
Bramki: Kehl (48), Barrios (82)