Bundesliga. Faworyt starcił punkty

Niespodziewaną porażką lidera Niemieckiej Bundesligi zakończył się mecz Werderu Brema z Borussią Dortmund.

Na stadionie w Bremie widzowie nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Ich pupile i jednocześnie lider niemieckiej Bundesligi zespół Werderu przegrał z Borussią Dortmund 1:3.

W 7 minucie kibice przecierali oczy ze zdziwienia. Szwajcar Aleksender Frei wpakował piłkę do siatki i jest 0:1. Ta bramka podziałała na zespół Werderu jak płachta na byka. Zaczęli atakować i stwarzali sytuacje do zdobycia bramki. I udało się – w 29 minucie Miroslaw Klose pokonał bramkarza gości i było 1:1. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Jednak druga część spotkania była dla kibiców Werderu koszmarem. A to za sprawą Tingi i Kruski. Ten pierwszy pokonał goalkeepera gospodarzy w 53 minucie, a ten drugi wykorzystał rzut karny podyktowany w samej końcówce meczu. Na tablicy świetlnej widniał wynik 1:3.

Całe spotkanie rozegrał Ebi Smolarek, niestety bramki nie zdobył. Cieszyć może jednak fakt, że reprezentant Polski ma pewne miejsce w podstawowej jedenastce Borussi Dortmund.

Będzie zmiana lidera?

Werder zajmował do tej pory pierwszą pozycję w tabeli, miał na swoim koncie 23 punkty. Jednak tuż za Bremeńczykami znajduje zespół Stuttgartu, który jutro zagra z zespołem Dariusza Żurawia Hannoverem 96 i jeśli wygra, będziemy mieli nowego lidera.

Co nas jeszcze czeka

Bardzo ciekawie zapowiada się konfrontacja Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium, ponieważ różnica między tymi zespołami wynosi zaledwie dwa punkty.

Szanse na zrównanie się punktami z Werderem ma także Schalke 04, które zagra z przedostatnim zespołem Bundeligi drużyną FSV Mainz.

Słabo grający w tym sezonie zespół Hamburga SV będzie miał szanse na dobre zaprezentowanie się przed własną publicznością. HSV zagra z Borussią Monchengladbach.

Na łatwą trzypunktową zdobycz liczą zapewne kibice Herty Berlin. Piłkarze ze stolicy Niemiec grają w tym sezonie całkiem nieźle, a tym razem ich przeciwnikiem będzie ostatni zespół tabeli drużyna VFL Bochum.

Zespół Jacka Krzynówka, który niestety jest kontuzjowany, zagra z Energie Cottbus. Natomiast na zdobycz bramkową będzie miał szanse Artur Wichniarek gdyż jego Arminia Bilefeld zgra z Eintrachtem Frankfurt.