Bundesliga: FC Augsburg zmierzy się z Bayernem Monachium

Justyna Borowiecka
Fot: Logo Bundesligi. Logo Ligi niemieckiej.
Fot: Logo Bundesligi. Logo Ligi niemieckiej. Fot: Logo Bundesligi.
W 21. kolejce FC Augsburg na swoim obiekcie zmierzy się z mistrzami Niemiec – Bayernem Monachium.

W pierwszym spotkaniu FC Augsburg i Bayern Monachium, w sezonie 2015/2016 w 4. kolejce, Bawarczycy wygrali 2:1 (0:1). Nie był to łatwy mecz dla Bayernu, bowiem zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w samej końcówce spotkania.
Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego, podopieczni Pepa Guardioli, co ciekawe przegrywali 0:1, po bramce Alexandera Essweina, zdobytej w 43 minucie. Wówczas wyrównującą bramkę dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski w 77 minucie. Gola dającego prowadzenie i zdobycie kompletu punktów, strzelił Thomas Müller z rzutu karnego w 90 minucie.

Eksperci typują
Niedzielne spotkanie (14.02), dla zespołu z Monachium, powinno być dużo łatwiejsze. Mistrzowie Niemiec wygrywają prawie wszystkie mecze. Choć sporym zaskoczeniem może być odniesiony bezbramkowy remis w spotkaniu przeciwko Bayerowi Leverkusen w ostatniej 20. kolejce.

Mimo wszystko, Bayern jest typowaną drużyną do kolejnego zdobycia mistrzostwa Niemiec. Eksperci zastanawiają się ile kolejek przed zakończeniem sezonu to mistrzostwo zdobędą. Niedzielne spotkanie dla piłkarzy z Bayernu nie powinno stworzyć wiele problemów. Z pewnością piłkarze Augsburga będą pilnie strzegli swojej bramki.