49220 miejsce

Bundesliga: Grad bramek w Koloni i Hanowerze, remis Wieśniaków

W sobotnich spotkaniach 24. kolejki niemieckiej Bundesligi, zwycięstwa odnosili: Borussia Moenchengladbach, Arminia Bielefeld oraz Hertha Berlin. Remisami zakończyły się mecze Borussi Dortmund z Hannoverem SV oraz Eintrachta z Hoffenheimem.

Hertha Berlin- Bayern Leverkusen: 1:0
Bramki: Andriej Woronin - 50 min.

Berlińczycy podejmowali na własnym stadionie drużynę „Aptekarzy” z Leverkusen. Po wyrównanej pierwszej połowie, zawodnicy schodzili do szatni z wynikiem 0:0. Drugą odsłonę meczu lepiej wykorzystała Hertha i w 50. min. do siatki przyjezdnych strzelił Andriej Woronin. Niestety z powodu kontuzji, na boisku nie zobaczyliśmy Tomasza Zdebela oraz Łukasz Piszczka.

Hannover 96 - Borussia Dortmund: 4:4

Bramki: Jiri Stajner 42., Hanno Balitsch 48., Mike Hanke 80., Mikael Forssell 83. - karny - Alexander Frei 17. -karny, 65., Florian Kringe 27., 62. min.

Z pewnością najciekawsze z sobotnich spotkań 24. kolejki Bundesligi. Kibice zgromadzeni na AWD Arena, mieli okazję zobaczyć aż osiem goli. Cały mecz w barwach Hannoveru rozegrał powołany na mecze reprezentacji Polski, Jacek Krzynówek, niestety niczym szczególnym się nie wyróżnił. Jakub Błaszczykowski z powodu odnowienia kontuzji w meczu nie zagrał.

VFL Bochum- Bayern Monachium: 0:3

Bramki: Bramki: Ze Roberto 32., Philipp Lahm 60., Martin Demichelis 90. min.
czerwona kartka: Marc Pfertzel 48. min. (VFL Bochum)

Po zwycięstwie 7:1 ze Sportingiem Lizbona i awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, dobra passa Bawarczyków trwa nadal. Tym razem pewnie pokonali VFL Bochum na wyjeździe, choć wygrana mogła być bardziej efektowna, gdyby Lukas Podolski nie przestrzelił karnego w 50. minucie. Od początku spotkania w barwach VFL zagrał Marcin Mięciel.

Karlsruher SC - Arminia Bielefeld: 0:1
Bramka: Zlatko Janjić 86. min.
czerwona kartka: Chris Katongo 90. min. (Arminia)

Bramkę na wagę trzech punktów, zdobył zmiennik Artura Wichniarka z 84. minuty, Zlatko Janjić, który 2 min. później celnie skierował piłkę głową do siatki, dając zwycięstwo Arminii. Ostatnie minuty goście grali jednak w osłabieniu, po czerwonej kartce Chrisa Katongo.