Bundesliga: Hokejowy wynik w Dortmundzie. Gol Błaszczykowskiego

W spotkaniu 28. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund zremisowała na własnym stadionie z VfB Stuttgart 4:4 (1:0). Jedna z bramek dla mistrzów Niemiec padła po strzale Jakuba Błaszczykowskiego.

Jakub Błaszczykowski świętujący gola strzelonego Stuttgartowi / Fot. EPA/KEVIN KUREKPierwsze 45 minut zupełnie nie wskazywało, iż mecz zakończy się takim wynikiem. Borussia była zdecydowanie lepszym zespołem, który prowadził grę i raz po raz stwarzał sobie okazje do zdobycia gola. Nieźle prezentował się Kagawa, który był aktywny w okolicach bramki rywala. Wielokrotnie jego próby zatrzymywane były przez Svena Ulreicha stojącego w bramce przyjezdnych.

Jako pierwszy w świetnej sytuacji znalazł się Robert Lewandowski, jednak piłkę po jego strzale z linii bramkowej wybił obrońca Stuttgartu. Wreszcie w 33. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Do dośrodkowania z w pole karne najwyżej wyskoczył Sebastian Kehl i głową zgrał piłkę tuż pod nogi Kagawy. Japończyk z kilku metrów mocnym strzałem dał swojej ekipie prowadzenie. Do końca pierwszej połowy gospodarze spokojnie utrzymywali się przy piłce, wciąż szukając szansy na podwyższenie wyniku, który nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej połowy świetną akcję przeprowadziła Borussia, która zakończyła się bramką Jakuba Błaszczykowskiego. Polak doskonale opanował piłkę w polu karnym i bez problemu pokonał Ulreicha. Kolejne minuty to dominacja Borussii. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i widać było, że kolejne trafienie jest tylko kwestią czasu.