Bundesliga: "Lewy" strzela dwie bramki, Błaszczykowski asystuje! Wideo

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki i zaliczył jedną asystę, w wygranym 4:1, meczu pomiędzy jego Borussią Dortmund a zespołem SC Freiburg. Do dorobku Polaków w tym meczu asystę dołożył Jakub Błaszczykowski.

/ Fot. Fot. EPA/FRISO GENTSCHSwojego pierwszego gola w tym spotkaniu napastnik reprezentacji Polski strzelił już w 7. minucie meczu. Znakomitą akcją popisał się Kagawa i Polakowi nie pozostało nic innego, jak umieścić piłkę w pustej bramce rywali.

Kolejne minuty tego spotkania to coraz większa przewaga zespołu z Zagłębia Rurhy. Szansę na kolejne bramki miał między innymi popularny "Lewy", który próbował strzelać z ostrego kata i głową.

Zobacz pierwszą bramkę "Lewego":

34. minuta to niepodziewany gol dla Freiburga. Rosenthal po podaniu Putiła strzelił pomiędzy nogami Weidenfellera i wyrównał wynik tego spotkania.

Radość zespołu Robina Dutta nie trwała jednak zbyt długo. Jeszcze przed przerwą zespół Dortmundu ponownie wyszedł na prowadzenie. Kuba Błaszczykowski był na kilkumetrowym spalonym, jednak otrzymał piłkę od piłkarza z Freiburga. Będąc w znakomitej sytuacji, wypatrzył lepiej ustawionego Gundogana, któremu pozostało tylko strzelić do pustej bramki. Do przerwy 2:1 dla Borussii.