Bundesliga: Minimalne zwycięstwo BVB. Udany występ Polaków

W spotkaniu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Herthę Berlin 1:0 (0:0).

Stadion Olimpijski w Berlinie / Fot. Chrisgj6, C.C. 3.0W spotkaniu 22. kolejki niemieckiej Bundesligi, Borussia Dortmund skromnie pokonała na wyjeździe Herthę Berlin 1:0 (0:0). W meczu zagrało trzech Polaków. Łukasz Piszczek z powodu urazu głowy, na boisku przebywał tylko przez 45 minut, a Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski rozegrali pełne spotkanie.

Od początku gra nie kleiła się gościom. Hertha cofnięta na własną połowę, szukała swoich szans w grze z kontry, a Borussia tego dnia zdecydowanie nie radziła sobie w ataku pozycyjnym. Zawodnicy stali w miejscu, a piłka krążyła głównie w linii obrony.

W 8. minucie goście stworzyli pierwsze zagrożenie pod bramką Krafta. Ładnie do akcji ofensywnej włączył się Łukasz Piszczek i idealnie dośrodkował na głowę Lucasa Barriosa. Niestety strzał Paragwajczyka był zbyt słaby i bramkarz gospodarzy bez problemu złapał piłkę.

Następne minuty to głównie walka w środku pola. Obie ekipy zmagały się z niedokładnością i notowały dużo strat. W związku z tym na kolejną dogodną sytuację kibice czekali do 31. minuty. Wtedy znów przed szansą na zdobycie gola stanął Lucas Barrios, jednak nie trafił celnie w piłkę. Chwilę później słabo spisujący się od początku defensor gości Mats Hummels, prawie sprokurował bramkę dla Herthy. Na szczęście dla mistrzów Niemiec na posterunku był Weidenfeller.